Počet chorých stúpol, zavreli 27 materských škôl

NETKY.SK • 12 December 2014, 15:48 • 2 min
Počet chorých stúpol, zavreli 27 materských škôl

BRATISLAVA - Úradu verejného zdravotníctva SR tento týždeň lekári nahlásili 57 089 akútnych respiračných ochorení (ARO).

slovakia

left justify in out

Nárast chorobnosti oproti predchádzajúcemu týždňu je 7,7 percenta. Najviac chorých zaznamenali v Bratislavskom kraji, najmenej v Banskobystrickom, najviac postihnutou skupinou boli deti do päť rokov. Agentúru SITA o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

 

Komplikácie evidovali u 1 620 osôb. Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (727), zápaly pľúc (515) a zápaly uší (378). Ochorenia hlásilo 59 percent všeobecných lekárov pre deti a dorast a 51 percent všeobecných lekárov pre dospelých. 

 

Na chrípku a chrípke podobné ochorenia minulý týždeň ochorelo 5 256 osôb, čo predstavuje 9,2 percenta z počtu hlásených akútnych respiračných ochorení. Chorobnosť na chrípku vzrástla o 14,6 percenta v porovnaní s minulým týždňom. Najviac chorých bolo v Trnavskom kraji, najmenej v Košickom. Najviac chorých bolo medzi deťmi do päť rokov. 

 

V tomto kalendárnom týždni zavreli 11 materských škôl v Košickom kraji, šesť v Nitrianskom, štyri v Trnavskom, tri v Prešovskom, dve v Žilinskom a jednu materskú školu v Banskobystrickom kraji. Dve základné školy zavreli v Košickom kraji a po jednej v Nitrianskom, Prešovskom a Trnavskom kraji. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies