Počas utorkových demonštrácii bolo zranených niekoľko policajtov, v putách skončilo viacero výtržníkov. Aký trest ich stihne?

NETKY.SK • 18 November 2020, 09:03 • 2 min
Počas utorkových demonštrácii bolo zranených niekoľko policajtov, v putách skončilo viacero výtržníkov. Aký trest ich stihne?

BRATISLAVA - Pri útokoch zúčastnených osôb počas neohlásených zhromaždení v utorok 17. novembra v Bratislave bol zranený jeden príslušník Policajného zboru.

slovakia

left justify in out

Ako na sociálnej sieti Facebook informuje bratislavská polícia, zhromaždenia sa uskutočnili na Námestí SNP, Hodžovom námestí, Predstaničnom námestí, Námestí slobody a vo večerných hodinách pred budovou Národnej rady SR.

 

Polícia použila slzotvorný plyn

„Na zhromaždeniach sa zúčastnili aj prívrženci krajnej pravice ako aj rizikoví športoví fanúšikovia z Ultras skupín. Verejný poriadok bol narušený na Námestí slobody a na Hodžovom námestí, preto bola polícia nútená použiť donucovacie prostriedky,” uviedla polícia.

Polícia ďalej informovala, že v súvislosti s nepovolenými zhromaždeniami dokumentuje viaceré prípady podozrenia z útokov na verejného činiteľa.

 

„Počas konania zhromaždení hádzali niektoré zúčastnené osoby po policajtoch rôzne predmety, okrem iného aj nôž. Polícia sa taktiež zaoberá priestupkami, ktoré budú predmetom dokazovania,” konštatujú policajti.

 

 

V putách skončilo viacero výtržníkov

Zároveň bolo na policajné oddelenia v súvislosti s udalosťami predvedených viacero osôb. „Tie boli po vykonaní potrebných úkonov prepustené na slobodu. Naďalej sú však zadržané dve osoby, ktoré sú podozrivé zo spáchania trestných činov. Vyšetrovanie prebieha,” dodala polícia.

 

img


Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v tejto súvislosti napísal, že strávil niekoľko hodín na operačnom centre Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava.

 

„Videl som profesionalitu, zodpovednosť a chladné hlavy. Priamo tam a samozrejme, v teréne,” zdôraznil s tým, že policajti pri zvládaní situácie ukázali, že si zaslúžia nielen vďaku, ale aj uznanie a obdiv.

 

Výtržníkom, ktorí hádzali pyrotechniku do policajtov, hrozí až 24 rokov za mrežamiMikulec tiež potvrdil, že polícia pozná ich identitu. „Budeme v tomto veľmi dôkladní a prísni,“ dodal minister. 

 

„Páchatelia boli identifikovaní, niektorí boli zadržaní, niektorí budú následne riešení v ďalších konaniach,” informoval šéf rezortu vnútra v stredu ráno po príchode na rokovanie vlády.

 

 

„Ďakujem Vám, že ste sa nenechali vyprovokovať osobami, ktoré chceli dnešný sviatok zneužiť na vyvolanie konfliktov. Ktoré mali potrebu do mikrofónov nadávať, burcovať, spochybňovať, obviňovať, konšpirovať, no zabudli na jedno. Ponúknuť riešenie,” skonštatoval.

 

Prečítajte si tiež: AKTUALIZOVANÉ Demonštrácie v Bratislave sa presúvajú pred budovu NR SR. Polícia musela použiť slzotvorný plyn

 

Šírenie extrémizmu nie je demokracia
Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) zneužívanie hodnôt slobody a demokracie na šírenie extrémizmu, na ohrozovanie majetku či dokonca zdravia občanov, alebo na násilnú snahu o zmenu režimu nie je demokracia a sloboda.

 

img

 

„To je porušovanie ústavy a zákonov. Špeciálne v období, keď je nielen Slovenská republika, ale v podstate takmer celý svet zasiahnutý pandémiou, ktorá zabíja milióny ľudí a vyžaduje si zásadné opatrenia,” napísal s tým, že si je vedomý, že prijaté opatrenia obyvateľstvo obmedzujú. Situácia však ich zrušenie ešte neumožňuje.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Protesty v Bratislave sú naplánované aj napriek zákazu zhromažďovaniatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies