Počas trnavského duelu Ligy národov zachránili život fanúšika hosťujúceho tímu

NETKY.SK • 14 Október 2018, 09:19 • 2 min
Počas trnavského duelu Ligy národov zachránili život fanúšika hosťujúceho tímu

TRNAVA 13. októbra (SITA) - Rýchly zásah kompetentných ľudí zachránil v sobotu popoludní počas stretnutia európskej futbalovej Ligy národov Slovensko - Česko (1:2) na Štadióne Antona Malatinského v Trnave život 30-ročného českého fanúšika. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

slovakia

left justify in out

Približne v 40. min zápasu v trnavskej City Arene dostal bezpečnostný manažér SFZ Peter France na štadióne hlásenie od usporiadateľskej služby, že v sektore 14 odpadol človek. “Do pár sekúnd bola pri ňom SBS aj profesionálny tím záchrannej služby FALCK, ktorí na mieste zistili, že muž nedýcha a nemá pulz,“ vysvetlil France neobyčajnú situáciu. Záchranári pri oživovaní použili aj AED defibrilátor. "Po krátkej chvíli sme dostali informáciu do velína, že muž začal dýchať.“ Následne ho previezli do nemocnice v Trnave.

“Asi pred dvoma rokmi sme mali podobný incident počas zápasu, jednému priaznivcovi prestal fungovať kardiostimulátor. Vtedy sme spolu s ľuďmi zo záchranky FALCK prepracovali všetky spoločné postupy, ako čo najrýchlejšie reagovať. V sobotu sme aj vďaka tomu zachránili život človeka,“ pochválil France fungujúcu organizáciu a doplnil: "Vďaka patrí profesionálom z FALCK a usporiadateľskej službe v Trnave. Potvrdili, že bezpečnosť a zdravie fanúšikov sú pre nás zásadný cieľ pri zabezpečení futbalového zápasu.“

Bezpečnostný manažér SFZ ďalej uviedol, že spoločne s políciou zadržali päť českých priaznivcov, z nich jednu ženu, ktorí použili pyrotechniku v sektore hostí. "Na políciu predviedli aj slovenského občana, ktorý zaplatil pokutu za porušovanie verejného poriadku, pretože bol pod vplyvom alkoholu agresívny. Chceme garantovať bezpečné a komfortné prostredie pre všetkých fanúšikov a návštevníkov našich futbalových podujatí,“ uzavrel Peter France.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies