Počas parlamentných volieb budú na SR prítomné pozorovacie misie

NETKY.SK • 17 Február 2020, 20:13 • 2 min
Počas parlamentných volieb budú na SR prítomné pozorovacie misie

BRATISLAVA - Záujem o pozorovanie týchto volieb, prejavili zástupcovia volebnej hodnotiacej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), zástupcovia delegácie Národnej volebnej komisie Etiópie (NEBE) a Európske fórum študentov AEGEE Slovakia.

slovakia

left justify in out

Registrácia nie je povinná

Vedúca Úradu štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Michaela Ružičková uviedla, že pozorovatelia vyslaní medzinárodnými organizáciami pre pozorovanie volieb do Národnej rady SR, nemajú povinnosť registrovať sa u Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

 

img

 

Informácie boli poskytnuté

Komisia však má vedomosť o záujme týchto misií participovať na blížiacich sa voľbách do Národnej rady SR. To, kto smie vykonávať pozorovaciu misiu, neustanovuje ani zákon o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Voľby do Národnej rady SR sa budú konať v sobotu 29. februára. Kandiduje v nich 25 politických subjektov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies