Po vyčíňaní v Kolíne sa podarilo potrestať len zlomok páchateľov

NETKY.SK • 2 December 2016, 16:59 • 2 min
Po vyčíňaní v Kolíne sa podarilo potrestať len zlomok páchateľov

BERLÍN - Za trestné činy sexuálneho charakteru, ku ktorým došlo počas vlaňajšej silvestrovskej noci v nemeckom Kolíne nad Rýnom, odsúdili za 11 mesiacov dvoch páchateľov, napísal dnes denník Der Tagesspiegel.

slovakia

left justify in out

Obaja odsúdení, Iračan a Alžírčan, vyviazli s 12-mesačným trestom odňatia slobody podmienečne.

 

Po udalostiach v Kolíne nad Rýnom podalo trestné oznámenia pre sexuálne obťažovanie a iné formy trestnej činnosti sexuálneho charakteru celkove 662 žien, čo znamená, že sa doteraz podarilo povolať na zodpovednosť a ukončiť 0,3 percenta týchto prípadov.

 

Kriminalisti boli o čosi úspešnejší v prípade majetkovej trestnej činnosti zo silvestrovskej noci, v súvislosti s ktorou zaregistrovali na kolínskej prokuratúre celkove 1310 trestných oznámení. V tejto sfére odsúdili doteraz 22 páchateľov, medzi ktorými je iba jediný Nemec, avšak 10 Maročanov a 9 Alžírčanov. Práve jedného z občanov Alžírska odsúdili zatiaľ na najvyšší trest, a to 11 mesiacov väzenia za vydieranie a obťažovanie. Tento rozsudok je však podobne ako päť ďalších zatiaľ neprávoplatný.

 

Trestné stíhanie začali nemecké orgány na základe spomínaných oznámení celkove voči 333 predpokladaným páchateľom, ktorých väčšina pochádzala z Alžírska (95) a Maroka (82), ale aj Iraku (36). Takmer tretinu z nich (109) tvorili žiadatelia o azyl, ďalších 53 osôb sa zdržiavalo v spolkovej republike ilegálne, kým Nemci boli v skupine predpokladaných páchateľov zastúpení 26 osobami podozrivými zväčša z trestného činu prechovávania odcudzených vecí.

 

Kolínska prokuratúra bola však nútená v 124 prípadoch stíhanie zastaviť, a to kvôli nedostatočným dôkazom alebo zmiznutiu podozrivej osoby.

 

Mesto Kolín nad Rýnom pripravuje s blížiacimi sa vianočnými a novoročnými sviatkami celý rad preventívnych opatrení, ktoré by mali zabrániť opakovaniu vlaňajších udalostí.

 

Výrazne sa zvýši policajná prítomnosť v uliciach mesta, osobitne v jeho centre, avšak ráta sa aj s uzavretím celej lokality s kontrolami všetkých, ktorí sa budú chystať osláviť práve tu odchod starého a príchod nového roka.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies