Po útoku v Berlíne je väčšina Nemcov za posilnenie bezpečnostných opatrení

NETKY.SK • 25 December 2016, 22:46 • 2 min
Po útoku v Berlíne je väčšina Nemcov za posilnenie bezpečnostných opatrení

BERLÍN - Väčšina Nemcov je za posilnenie bezpečnostných opatrení vrátane verejných bezpečnostných kamier. Vyplýva to z prieskumu, ktorý sa uskutočnil po teroristickom útoku kamiónom na vianočných trhoch v Berlíne v pondelok 19. decembra.

slovakia

left justify in out

Podľa výsledkov prieskumu, ktorý YouGov uskutočnila pre tlačovú agentúru DPA, je 60 percent opýtaných Nemcov za väčší dohľad bezpečnostných kamier na verejných miestach a 73 percent za posilnenie policajných síl.

 

Vianočné trhy na berlínskom námestí Breitscheidplatz neďaleko Pamätného kostola cisára Viliama neboli v čase útoku sledované policajnými kamerami.

 

Súčasný senát mestského štátu Berlín je proti rozšíreniu počtu bezpečnostných kamier. Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere však v rozhovore pre dnešné vydanie novín Bild am Sonntag senát vyzval, aby urýchlene zmenil svoj postoj v tejto veci.

 

Vianočné trhy v Berlíne zostanú otvorené tak ako bolo plánované do 1. januára, povedal Klaus-Jürgen Meier, ktorý vedie obchodnú organizáciu spravujúcu trhovisko.

 

Na budúcu nedeľu sa v kostole uskutoční ďalšia spomienková bohoslužba za obete útoku, dodala DPA.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies