Špiónov v USA údajne prezradil ruský spravodajský dôstojník

NETKY.SK • 12 November 2010, 08:21 • 2 min
Špiónov v USA údajne prezradil ruský spravodajský dôstojník

Špiónov v USA údajne prezradil ruský spravodajský dôstojník

slovakia

left justify in out

img

Ruský poslanec potvrdil dnes správu o tom, že ruský spravodajský dôstojník pomohol americkým úradom v lete zadržať desiatich ruských špiónov.
      Špiónov zatkli v júni, niekoľko dní po návšteve ruského prezidenta Dmitrija Medvedeva v USA. Vymenili ich za štyroch Rusov, ktorých doma odsúdili za špionáž. Išlo o najväčšiu výmenu špiónov medzi oboma krajinami od konca studenej vojny.
      Noviny Kommersant dnes s odvolaním sa na nemenované zdroje informovali, že špiónov v USA prezradil muž identifikovaný ako plukovník Ščerbakov, ktorý v ruskej Službe zahraničnej rozviedky (SVR) viedol americkú sekciu oddelenia spiacich agentov.
      Poslanec Gennadij Gudkov, člen národnobezpečnostného výboru parlamentu, povedal, že "Ščerbakov vydal našich agentov v USA... vedel som o tom dlho pred tým, ako to dnes zverejnil Kommersant", citovaný ruskými médiami. Jeho vyjadrenia potvrdila jeho kancelária.
      Kommersant citoval zdroj z Kremľa, podľa ktorého je známe, kde sa Ščerbakov nachádza, a pravdepodobne za ním už poslali agentov s cieľom zabiť ho. Podľa novín plukovník, ktorého dcéra údajne žije v USA, odišiel do Spojených štátov tri dni pred začiatkom návštevy Medvedeva.
      SVR a ruské ministerstvo zahraničných vecí sa k správe odmietli vyjadriť.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies