Piati z 33 zachránených baníkov sa od radosti zosobášia v kostole

NETKY.SK • 20 Október 2010, 10:38 • 2 min
Piati z 33 zachránených baníkov sa od radosti zosobášia v kostole

Piati z 33 zachránených baníkov sa od radosti zosobášia v kostole

slovakia

left justify in out

Piatim z 33 zachránených čilských baníkov zaznejú svadobné zvony, svojim priateľkám a manželkám sľúbili cirkevný sobáš. V niektorých prípadoch dvadsať rokov po uzavretí spoločného zväzku, informovala dnes tlačová agentúra Reuters.
      Mužov inšpirovalo ich prežitie a záchrana po dvoch mesiacoch strávených pod zemou. Na večierku v prímorskom čilskom meste Caldera piati baníci kľačiac navrhli svojim ženám a priateľkám svadbu v kostole.
      Bolo to prvé opätovné stretnutie skupiny na verejnosti od dramatickej záchrany po 69 dňoch pod zemou. "Po 10 rokoch, ktoré sme strávili spolu, nastal čas, aby sme sa vzali," povedal baník Claudio Yanez svojej priateľke Cristine Nuňezovej.
      Počas martýria pod zemou sľúbil baník Esteban Rojas svojej žene svadbu v kostole po 25 rokoch od civilného obradu. Navrhol jej to v liste, ktorý poslal hore plastikovou rúrou používanou na zásobovanie.
      "Povedal som svojej žene, že ak sa odtiaľto dostanem živý, zosobášim sa v kostole," povedal Rojas. "Súhlasím. Dostala som list, ktorý ťa k tomu zaväzuje," vtipkovala jeho manželka Jessica Yanezová.
      Baníkov zachránili jedného po druhom v kapsule, spustenej do úzkej šachty dlhej 625 metrov. Ich záchrana pritiahla pozornosť celého sveta a chlapov zmenila na celebrity, hoci niektorí stále bojujú so psychologickou traumou zo zážitkov pod zemou.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies