Petra Polnišová hrá v dobrodružnom sci-fi pre deti "obyčajnú mamu"

NETKY.SK • 6 Jún 2019, 19:48 • 2 min
Petra Polnišová hrá v dobrodružnom sci-fi pre deti "obyčajnú mamu"

BRATISLAVA - Vo štvrtok vstúpil do kín film Môj dedo spadol z Marsu. Na dobrodružnej sci-fi pre deti sa podieľali aj slovenskí tvorcovia.

slovakia

left justify in out

V jednej z hlavných úloh sa predstaví aj Petra Polnišová. Pre obľúbenú komediálnu herečku znamenala úloha matky hlavnej hrdinky vítanú zmenu.

 

"Hrám tam obyčajnú mamu. Najprv sme hovorili o nejakých komediálnych veciach, ale nakoniec to zostalo tak, že budem taká tá obyčajná mama," vysvetľuje herečka, ktorá sa naposledy v kinách objavila ako súčasť známeho dua Cuky a Luky.

 

Žáner dobrodružného sci-fi príbehu pre deti Polnišovú lákal aj preto, že je sama mamou a chcela byť súčasťou filmu, ktorý dokáže zaujať detské publikum - vrátane jej ratolestí. "Zobrala som to vlastne kvôli nim, totálne som si ich tým kúpila," dodala Petra so smiechom.

 

 

Snímka Môj dedo spadol z Marsu rozpráva príbeh dievčatka, ktorého život sa v jednej chvíli prevráti celý hore nohami, keď sa jeho starý otec stane obeťou únosu. A nie hocakého. 

 

Una zistí, že jej deda uniesli mimozemšťania a že on sám pôvodne pochádza z inej planéty. Spolu s dedovým niekdajším pilotom, malým mrzutým robotom, majú necelých 24 hodín na to, aby starkého našli a zachránili. Spoločná cesta bude nielen skúškou Uninej odvahy a odhodlania, ale aj príbehom unikátneho priateľstva.

 

Dielo režisérskej dvojice Dražen Žarković a Marina Andree Škop, ktoré nakrútili v koprodukcii siedmich európskych krajín, do slovenských kín prináša v slovenskom znení Continental film.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies