Peter Sagan: Nádherný rok po každej stránke

NETKY.SK • 23 December 2015, 12:22 • 2 min
Peter Sagan: Nádherný rok po každej stránke

BRATISLAVA - Od zisku titulu majstra sveta v Richmonde uplynuli tri mesiace a odvtedy zbiera jedno ocenenie za druhým.

slovakia

left justify in out

Doma aj v zahraničí, od odborníkov či fanúšikov, v reálnej prítomnosti či na internete. Najnovšie cyklistovi Petrovi Saganovi (25) pribudol do zbierky druhý výročný titul v ankete KŠR o najlepšieho športovca Slovenska. "Bol to nádherný rok po každej stránke - športovej aj súkromnej. Obhajoba zeleného dresu na Tour de France, majster sveta a svadba s milovanou Katkou. Stihli sme aj krátku dovolenku,“ bilancoval Peter Sagan v rozhovore pre denník Pravda.

Saganov rok 2015 nebol len o víťazstvách, ale spočiatku v drese nového zamestnávateľa Tinkoff-Saxo (momentálne už len Tinkoff) aj o nenaplnených ambíciách v jarných klasikách. Potom však prišlo nečakané víťazstvo na pretekoch Okolo Kalifornie, skvelé výkony na Tour de France umocnené piatimi druhými miestami v etapách a štvrtým ziskom zeleného trička pre víťaza súťaže aktivity, trochu smoly pri zrážke s bezohľadným motorkárom na Vuelte a napokon triumfálny záver po sólojazde na MS v Richmonde. "Je to stále skvelý pocit, pretože majstrom sveta môže byť len jeden. Či sa zmenil môj život? Určite to je a bude ešte o väčšej zodpovednosti, pretože teraz sa budú na mňa upierať všetky oči, predovšetkým odborníkov a kritikov,“ pokračoval Sagan.

Víťaz chýbal na utorkovej slávnosti vyhlasovania najlepších športovcov v novostavbe Slovenského národného divadla v Bratislave. Saganov otec Ľubomír syna ospravedlnil, že na Slovensku sa zastavil len na krátky čas a v predvianočnom čase dal prednosť rodine. "Má veľa povinností, o pár dní ho čaká ďalšie vyhlasovanie,“ povedal Sagan st. zjavne narážajúc na galavečer cyklistov, ktorý sa uskutoční 28. decembra. "Každé ocenenie je príjemné a povzbudí do ďalšej práce. Je to pocta. Ďakujem za všetky hlasy, ktoré som dostal,“ dodal Peter Sagan pre Pravdu.

 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies