Pellegrini vyzýva ľudí voliť + VIDEO

NETKY.SK • 6 Jún 2024, 10:40 • 2 min
Pellegrini vyzýva ľudí voliť + VIDEO

Účasť v sobotňajších voľbách je najlepšia odpoveď na udalosti, ktoré otriasli celým Slovenskom. Novozvolený prezident Peter Pellegrini na to poukázal v prejave o útoku na Roberta Fica

slovakia

left justify in out

"Všetky politické krízy za 30 rokov našej zvrchovanosti sme vyriešili demokraticky a kultúrne vo volebných miestnostiach," povedal novozvolený prezident.

Podľa jeho slov je Slovensko zranené, a ak ho chceme vyliečiť, je potrebné to tak spraviť v týchto voľbách. Politiku treba upratať kam patrí, a to je podľa neho k volebných urnám pri demokratických voľbách do európskeho parlamentu.

Pellegrini skonštatoval, že pri voľbách povie posledné a rozhodujúce slovo jediný nositeľ moci, teda občan. Samozrejme, je isté, že pre niektorých sú momentálne voľby do europarlamentu podružnou témou.

"Každého človeka asi prioritne zaujíma, ako budeme po atentáte žiť na Slovensku, a nie, čo sa bude riešiť v Bruseli. Ibaže v Bruseli sa často rozhoduje práve o tom, ako budeme žiť na Slovensku," skonštatoval Pellegrini.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: sita.sk, Foto: SITA
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies