Pellegrini: Na okrúhly stôl politických strán ešte zrejme nedozrel čas. Niektorí politici nie sú schopní sebareflexie + VIDEO

NETKY.SK • 19 Máj 2024, 12:49 • 2 min
Pellegrini: Na okrúhly stôl politických strán ešte zrejme nedozrel čas. Niektorí politici nie sú schopní sebareflexie + VIDEO

BRATISLAVA - Novozvolený prezident Peter Pellegrini dnes povedal, že na okrúhly stôl politických strán ešte zrejme nedozrel čas. Informoval o tom vo videu na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

Stretnutie parlamentných strán zvolal Peter Pellegrini spolu s dosluhujúcou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, a to po atentáte na predsedu vlády Roberta Fica.

Dnes sa novozvolený prezident na sociálnej sieti obrátil na občanov, aby sa nenechali uniesť negatívnymi emóciami, ktoré môže priniesť nastávajúci politický súboj.

"Ak dnes politická scéna nie je pripravená na vzájomné zmierenie, buďme naň pripravení my všetci. Sme jeden národ, jedno spoločenstvo, jedno Slovensko. A k upokojeniu môže každý z nás prispieť svojím vlastným dielom už dnes. Bez ohľadu na to, či tak učinia aj ostatní, bez ohľadu na to, akú politickú stranu podporujeme," povedal Pellegrini.

 

VIDEO – Vyjadrenie Petra Pellegriniho / FB

   

Budúci prezident pripomenul, že účelom zvolaného stretnutia parlamentných politických strán mala byť snaha dospieť k dohode na základných pravidlách slušného politického správania sa a vyzvať svojich voličov na zdržanlivosť a upokojenie.
 
"Posledné dni a tlačové konferencie nám však ukázali, že niektorí politici jednoducho nie sú schopní základnej sebareflexie ani po takejto tragédii. Akoby nepochopili, že práve ich doterajšie kroky, vyjadrenia a nechutné útoky - nie na konkurenčné politické myšlienky, ale na ich nositeľov - zásadne prispeli k napätiu v našej spoločnosti," skonštatoval.
 
Pellegrini vyjadril presvedčenie, že upokojenie slovenskej spoločnosti nesmie padať na jednotlivcoch, ktorí si šírenie zla a nenávisti zvolili za svoju politickú cestu.
 
"Zmierenie národa je náročný proces a beh na dlhú trať. A ja vás chcem ubezpečiť, že som pripravený všetkými silami prispieť k tomu, aby bol tento zápas nakoniec pre Slovensko víťazným," deklaroval. Naďalej sa chce obracať na politické strany, mienkotvorné osobnosti, spoločenské organizácie aj na médiá, aby konali vo vedomí zodpovednosti za krajinu a ľudí, ktorí v nej žijú.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Peter Pellegrini / FB, Foto: Peter Pellegrini / FB (screenshot z videa)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies