Pečieme na Vianoce - rumové keksy.

NETKY.SK • 22 December 2011, 07:04 • 2 min
Pečieme na Vianoce - rumové keksy.

slovakia

left justify in out

Pečieme na Vianoce - rumové keksy.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

img

Suroviny:

300 g hladkej múky, 150 g masla, 4 žĺtky, ½ dcl rumu, 2 balenia  citrónovej polevy,

Príprava:

Z múky, masla, žĺtkov a rumu vypracujeme hladké cesto, ktoré necháme odstáť 30 minút. Potom ho rozvaľkáme na 4 mm, formičkami vykrajujeme rôzne tvary, ktoré pečieme na vymastenom plechu 10 minút pri 200 °C. Upečené zlepujeme lekvárom. Polevu pripravíme podľa návodu, vrchné keksy potrieme a posypeme cukrovými alebo čokoládovými hoblinami.

Prajeme dobrú chuť.



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies