Paul McCartney zmenil povolanie: Teraz sa venuje tomuto!

NETKY.SK • 18.07 • Čítanie 2 min

LONDÝN - Paul McCartney sa pustil do písania svojho prvého scénického muzikálu, adaptácie klasického filmu Život je krásny.

slovakia

left justify in out

Niekdajší člen legendárnych The Beatles spolupracuje na muzikáli s tvorcom Billyho Elliota, dramatikom Lee Hallom, a tiež s producentom londýnskeho West Endu Billom Kenwrightom.

McCartney podľa vlastných slov nikdy o napísaní muzikálu neuvažoval, avšak po stretnutí s Kenwrightom a Hallom pred tromi rokmi si pomyslel, že by to mohlo byť "zaujímavé a zábavné". Podľa Halla McCartneyho "dôvtip, emocionálna úprimnosť a melodická brilantnosť prináša do klasického príbehu úplne novú hĺbku a šírku".

 


Film Franka Capru z roku 1946 rozpráva príbeh Georgea Baileyho, malomestského bankára, ktorý sa utápa v ľútosti a ktorému hodnotu jeho života ukáže až strážny anjel.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It's my birthday too, yeah 🥳 #PaulMcCartney

Príspevok, ktorý zdieľa Paul McCartney (@paulmccartney),


Producenti majú v pláne predstaviť muzikál verejnosti koncom roka 2020. Dátum ani miesto konania neoznámili.

James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom The Beatles, ktorá vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney.

 

 

Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má zatiaľ na konte 17 sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona