Päťkrát sa stal majstrom Slovenska, teraz ide urobiť dieru do sveta: Martin Horínek ide do boja o 30 000 eur

NETKY.SK • 14 Marec 2023, 20:00 • 2 min
Päťkrát sa stal majstrom Slovenska, teraz ide urobiť dieru do sveta: Martin Horínek ide do boja o 30 000 eur

Do zmiešaných bojových umení sa mnohí zápasníci dostali skrz iné bojové umenia. Rovnaký prípad je aj päťnásobný majster SR v zápasení Martin Horínek. “Mrcovi” nevyšiel vstup medzi profesionálov, no posledných dvoch súperov ukončil expresne rýchlo a vybojoval si šancu zúčastniť sa EUROGOLD pyramídy o 30 000 eur.

slovakia

left justify in out

Bojovým umeniam sa venoval odmalička

 

Na to, aby mohol byť športovec úspešný aj na vrcholovej úrovni, musí sa tomu venovať už od útleho detstva. To si uvedomovali aj rodina Martina, ktorá ho v zápasení maximálne podporovala. “K zápaseniu ma priviedol môj tréner a zároveň krstný otec Roman Kollár. Zápasil som od 9 do 18 rokov. Do MMA som prešiel po mojej poslednej súťaži na MS v junioroch,” Martin Horínek priblížil, ako sa dostal k zápaseniu.

 

Paralelne so zápasením sa venoval aj iným bojovým umeniam, ku ktorým mal vždy pozitívny vzťah. “Odmalička som bol vedený k bojovým športom. Najprv box, potom zápasenie a nakoniec som skončil pri MMA. Ako každé dieťa som ale samozrejme vyskúšal aj iné športy ako bojové,” povedal o svojich začiatkoch s bojovými umeniami.

img

 

Zbrklý vstup medzi profesionálov

 

V modernom MMA sa kladie veľký dôraz na skóre bojovníkov. Mnohí z nich preto veľmi dlho čakajú na svoj prvý duel medzi profesionálmi a budujú si skóre na prijateľných súperoch. To ale nebol prípad Horínka, ktorý ľutuje svoj zbrklý štart kariéry. “Tie dva súboje na začiatku kariéry bola moja vlastná chyba. Chcel som rýchlo brať zápasy. Toto nie je šport, v ktorom sa dá bojovať bez kondície. V klietke ma nevystrieda nikto,” vrátil sa k svojmu nevydarenému štartu kariéry.

Oba úvodné zápasy prehral pred limitom, pričom priebeh zápasov nevyzeral až tak zle. Horínek ale doplatil na nedostatočnú fyzickú pripravenosť. Druhé a tretie kolo neboli z jeho strany vôbec optimálne a po dvoch premiérových dueloch medzi profesionálmi mal nelichotivé skóre 0-2.

 

Na oba knokauty mu stačilo 122 sekúnd

 

Mrco” Horínek sa musel nad ďalším pokračovaním kariéry poriadne zamyslieť. Do ďalšieho zápasu už nastúpil perfektne pripravený a bolo to na jeho výkone hneď cítiť. V organizácii Real Fight Aréna zažil snový debut, keď Šimona Bertoviča okamžite vzal na zem a po prechode do plného mountu ho okamžite dobil na TKO.

Ešte rýchlejšie sa mu podarilo ukončiť Alexa Vörösa, ktorého nepotreboval ani brať na zem. Rýchly knockdown v postoji a následný Ground and Pound. “Posledné dva zápasy som sa cítil veľmi dobre pripravený z každej stránky,” zhodnotil jeho posledné duely, vďaka ktorým upravil svoje skóre na 2-2.

img

 

Šanca, aká neprichádza každý deň

 

V rámci RFA to má Martin Horínek 2-0 a každým zápasom ukazuje zlepšenia po všetkých stránkach boja. Tentokrát to bude môcť ukázať na galavečeri RFA 9 v Prievidzi. Okrem prípadných troch zápasov v jeden večer sa bude musieť popasovať s vážením pár hodín pred začiatkom turnaja.

img

Pre Horínka by však váha nemala byť problémom. “Na pyramídu sa veľmi teším, je to pre mňa niečo nové. Váha mi podľa mňa nebude robiť problém,” hlási pred EUROGOLD pyramídou, v ktorej zabojuje o kráľovskú sumu 30 000 eur. Podarí sa mu uspieť? Odpoveď zistíme 22. apríla v Prievidzi. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies