Pápežská nadácia Kirche in Not otvorí na Slovensku 24. národnú kanceláriu

NETKY.SK • 17 Marec 2017, 13:10 • 2 min
Pápežská nadácia Kirche in Not otvorí na Slovensku 24. národnú kanceláriu

BRATISLAVA - Na Slovensko prichádza pápežská nadácia ACN - Aid to the Church in Need, u nás známa skôr ako Kirche in Not, aby tu otvorila svoju 24. národnú kanceláriu. Ako povedal dnes pre agentúru SITA Peter Novák, deje sa tak v mimoriadnom roku 70. výročia založenia ACN a ako ovocie Svätého roku milosrdenstva. Slovenská kancelária bude niesť meno „ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi“ a jej patrónom bude svätý Jozef.

slovakia

left justify in out

K otvoreniu ACN Slovensko je pripravený niekoľkodňový sprievodný program, ktorého súčasťou je predstavenie diela a poslania nadácie ACN vo svete a na Slovensku, ako aj svedectvo o prenasledovanej Cirkvi vo svete, o ktoré sa podelí arcibiskup melchitskej gréckokatolíckej cirkvi z Homsu v Sýrii Jean - Abdo Arbach. Vyvrcholením programu bude pontifikálna svätá omša v Dóme sv. Martina 25. marca 2017 o 18:00, ktorú bude celebrovať bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

V súčasnosti približne 200 miliónov ľudí na svete nemôže praktizovať svoju vieru. Základné právo na náboženskú  slobodu nie je zaručené vo viac ako 80 krajinách sveta. Kresťania sú dnes prenasledovaní, diskriminovaní alebo utláčaní vo viac ako 40 krajinách.

Slovensko má v živej pamäti, čo znamená byť prenasledovanou Cirkvou. Duchovná a materiálna obnova Cirkvi na Slovensku si vyžadovala a stále vyžaduje nemálo modlitieb, ľudského úsilia, ale aj financií. ACN poskytla Slovensku za posledných 24 rokov podporu vo výške viac ako 32 miliónov eur.

 

"Vďaka všetkým ľuďom na Slovensku i vo svete, ktorí celé roky pomáhajú trpiacim zmierňovať ich bolesť - materiálne i duchovne. Slovensko vie, čo znamená prenasledovanie, vzrastanie z mála. Ale tiež vie, čo je to vďačnosť a radostné dávanie, ktoré robí človeka celistvou bytosťou. S celosvetovou rodinou dobrodincov sme pozvaní chrániť veľkodušnou láskou základné hodnoty ľudskosti a kresťanstva. Pridávame sa k tejto rodine, pretože láska nemá strach z konkrétnej pomoci, v ktorej stretáva človek človeka. A tak stretáva Boha,"  povedala riaditeľka národnej kancelárie ACN Slovensko Martina Hatoková.

ACN je celosvetovou katolíckou dobročinnou a pastoračnou organizáciou (v roku 2011 bola povýšená pápežom Benediktom XVI. na nadáciu pápežského práva), ktorej poslanie je zamerané na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci Cirkvi všade tam, kde je prenasledovaná, utláčaná terorom a násilím alebo kde trpí hmotnou núdzou. Podporuje každoročne približne 6 000 projektov vo viac ako 140 krajinách, kde podnecuje a vyzýva k pastoračnej pomoci. Organizovaná pomoc sa uskutočňuje výlučne prostredníctvom súkromného darcovstva, keďže nadácia nie je financovaná zo žiadnych verejných zdrojov. Nadáciu podporuje viac ako 400 000 darcov po celom svete.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies