P. KAŽIMÍR: Sám by som dokázal vyžiť aj z menej ako 300 eur

NETKY.SK • 7 Október 2012, 19:06 • 2 min
P. KAŽIMÍR: Sám by som dokázal vyžiť aj z menej ako 300 eur

P. KAŽIMÍR Sám by som dokázal vyžiť aj z menej ako 300 eur - Zaujímavosti Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) verí, že by sám dokázal vyžiť aj s príjmom menším ako 300 eur.

slovakia

left justify in out

img

Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) verí, že by sám dokázal vyžiť aj s príjmom menším ako 300 eur. Práve to je zhruba suma, s ktorou muselo vlani mesačne vystačiť asi 700.000 Slovákov, zaradených podľa štatistiky do skupiny žijúcej na hranici miery chudoby.
      "Ja samozrejme si to momentálne neviem predstaviť z hľadiska udržania životnej úrovne mojej rodiny. Ja sám by som sa určite vedel 'spratať' aj do menších príjmov. Ale čo sa týka udržania životnej úrovne mojej rodiny, mojej dcéry napríklad, tak toto si určite predstaviť neviem," vyhlásil šéf rezortu financií v diskusnej relácii TV Markíza Na telo v reakcii na otázku diváka.
      "Je to naozaj veľmi ťažké pri takýchto príjmoch vyjsť vôbec z toho - zabezpečiť seba a rodinu. Ale ja som presvedčený, že človek si kúpi viac chlebov, keď má prácu, ako keď ju nemá," povedal na rovnakú tému jeho diskusný oponent, poslanec Ivan Štefanec (SDKÚ-DS).
      Ten zároveň ubezpečil, že SDKÚ-DS je pripravená v rámci solidarity podporiť takú úpravu, aby platy ústavných činiteľov "boli adekvátne a nerástli". Kažimír potvrdil, že so zmrazením platov ústavných činiteľov počíta aj návrh budúcoročného rozpočtu, ktorý vláda prerokuje už v stredu (10.10.).
      Prežiť z príjmu 300 eur mesačne si nevedia predstaviť napríklad štátny tajomník rezortu práce Braňo Ondruš (Smer-SD) ani jeho predchodkyňa Lucia Nicholsonová (SaS). "Ja osobne som to neskúšal. Myslím, že si neviem predstaviť žiť z 300 eur," priznal v sobotu (6.10.) Ondruš, s čím sa stotožnila aj poslankyňa z klubu liberálov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies