Orkán Xaver má v Európe najmenej 12 obetí, v Poľsku zahynulo päť

NETKY.SK • 7 December 2013, 15:38 • 2 min
Orkán Xaver má v Európe najmenej 12 obetí, v Poľsku zahynulo päť

VARŠAVA/HAMBURG - Hamburg zažil na Mikuláša druhé najhoršie záplavy od začiatku robenia záznamov v roku 1825.

slovakia

left justify in out

Počet obetí orkánu Xaver v Poľsku sa dnes zvýšil na päť mŕtvych. Bez elektriny naďalej ostávalo viac ako 30.000 domácností na severozápade krajiny, informovala agentúra DPA.

Po doterajších správach o troch obetiach na životoch dnes policajný hovorca vo Vroclave pre agentúru PAP povedal, že 47-ročného muža ešte v piatok pri vonkajších prácach strhol silný vietor z balkóna. Ďalší muž zahynul pri nehode, pri ktorej v Pomoransku diaľkový autobus vrazil do vyvráteného stromu.

Počet obetí v severnej a severozápadnej Európe tým dosiahol najmenej 12, predchádzajúce hlásili z Británie, Švédska a Dánska.

Vzhľadom na silné snehové zrážky boli naďalej uzavreté dva hraničné priechody medzi Českou republikou a Poľskom. Pri Prahe narazil nočný vlak smerujúci do Moskvy do stromu. Vlak pokračoval v jazde až skoro ráno so šesťhodinovým meškaním.

Po prechode orkánu Xaver nad Rusko sa počasie v západnej Európe upokojovalo. Podľa nemeckých meteorológov však treba v najbližších dňoch rátať ojedinele so silnými nárazmi vetra. V nedeľu prejde cez Nemecko ďalšia tlaková níž, ktorá so sebou prinesie dážď a vietor, znova najmä na severe krajiny, dodáva DPA.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies