Orbán: Miešanie kultúr nepovedie k vyššej kultúre života

NETKY.SK • 12 December 2017, 17:00 • 2 min
Orbán: Miešanie kultúr nepovedie k vyššej kultúre života

Prijímanie ľudí zo vzdialených kultúr nepovedie k nádhernému životu, ale paralelným spoločnostiam. Importujeme nenávisť, antisemitizmus, koniec rovnosti žien a slobody náboženstva, tvrdí maďarský premiér.

slovakia

left justify in out

Americký senátor Steve King, známy výrokom "kultúra a demografia sú naším osudom. Nemôžeme obnoviť civilizáciu cudzími deťmi", znovu zdvihol mandle americkej ľavici. Tentokrát sa pustil do ich mantry, ktorou je diverzita respektíve rozmanitosť, a to rasová, sexuálna, náboženská, len nie politická, pretože ľavica diverzitu v názoroch nerešpektuje, píše server Stredoevropan.cz. 

 

King použil výrok maďarského premiéra Orbána, že "miešanie kultúr nepovedie k vyššej kvalite života, ale nižšej". A pripísal k tomu vlastný komentár negujúci klasické heslo progresivistov - Diverzita nie je našou silnou stránkou.

 

 

Orbán sa takto vyjadril vo štvrtok večer v rozhovore pre televíznu stanicu Echo, kde hovoril o žalobe, ktorú chce EÚ podať na Maďarsko, Polsko a Česko. Okrem ukázania prstom na miliardára Sorosa, ktorý podľa Orbána za týmto ťažením stojí, prehovoril o tom, prečo Maďarsko tak veľmi odmieta migrantov.

 

"Je tu rastúca priepasť medzi tým, čo si o migrácii myslia ľudia zo západnej Európy a čo robia ich vodcovia. A táto priepasť môže rásť len do určitého bodu, keď ľudia svojich vodcov vyhodia. Nakoniec bude väčšina nasledovať náš postoj. Maďarsko by sa malo poučiť z chýb Západu. Miešanie kultúr nevedie k väčšej kvalite života, ale k nižšej. Tomu musí byť zabránené, kým je čas."  

 

 Povedal, že tí, ktorí migráciu podporujú, si skutočne myslia, že miešanie kultúr je cesta k rozvoju ľudstva. "To môže byť inšpirujúce, ale je to proti zdravému rozumu. Prijímanie ľudí zo vzdialených kultúr nepovedie k nádhernému životu, ale paralelným spoločnostiam. Importujeme nenávisť, antisemitizmus, koniec rovnosti žien a slobody náboženstva," povedal Orbán.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies