Olympionici v Tokiu budú spať na špeciálnych posteliach

NETKY.SK • 9 Január 2020, 19:13 • 2 min
Olympionici v Tokiu budú spať na špeciálnych posteliach

TOKIO - Športovci sa počas letných OH 2020 v japonskom Tokiu musia mať na pozore, najmä tí lepšie stavaní. V olympijskej dedine totiž budú spávať na posteliach s kartónovým rámom, podľa organizátorov ide o pevnú lepenku.

slovakia

left justify in out

Kartón namiesto dreva

"Tieto postele by mali uniesť až 200 kilogramov," povedal generálny manažér ubytovacieho zariadenia pre olympionikov Takaši Kitadžima a doplnil: "Sú pevnejšie ako drevené postele."

 

 

Následné využitie

Organizátori údajne brali ohľad aj na to, že na izbách sa môžu konať oslavy v prípade olympijského úspechu športovcov. "Samozrejme, drevo aj lepenka sa môžu zlomiť, ak na ne skočíte," poznamenal Kitadžima. Japonci zvolili uvedený materiál z prezieravého dôvodu - po OH a následných paralympijských hrách bude možné ho recyklovať a použiť na výrobu rôznych papierových produktov.

 

img

 

Nadštandard
"Organizačný výbor pri príprave podujatia myslel na recykláciu a zapojil do toho aj postele," dodal šéf dediny športovcov. Postelí musia organizátori pripraviť v 21 ubytovacích vežiach v Tokijskom zálive takmer viac ako 18-tisíc. Všetky ubytovacie kapacity po OH a PH poputujú prostredníctvom realitných kancelárii do predaja a hovorí sa o veľkom záujme, keďže v danej lokalite ide o nehnuteľnosti s nadštandardnou rozlohou tj. 60 až 70 štvorcových metrov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies