OĽANO: V rómskych komunitách by sa malo očkovať vakcínou Johnson & Johnson

NETKY.SK • 5 Máj 2021, 11:49 • 2 min
OĽANO: V rómskych komunitách by sa malo očkovať vakcínou Johnson & Johnson

BRATISLAVA - Očkovanie v rómskych osadách by sa podľa poslanca Petra Polláka mladšieho malo vykonávať prostredníctvom vakcíny Johnson & Johnson.

slovakia

left justify in out

konzultácií s rezortom zdravotníctva vyplynulo, že táto vakcína bude najlepšou voľbou, keďže ju stačí aplikovať jednorazovou dávkou. „Je dosť možné, že by sme nevedeli zaočkovať druhou dávkou taký počet ľudí ako tou prvou," povedal Pollák. Rómovia však podľa neho majú záujem aj o vakcínu Sputnik V. „Samozrejme, aj k týmto ľuďom sa dostala informácia o Sputniku," povedal poslanec s tým, že záujem o Sputnik vychádza z minulosti, keď boli Rómovia očkovaní len ruskými vakcínami.

 

img

 

Prečítajte si tiež: Podľa Ledeckého vláda odsúvala tému rómskych komunít bokom, poukázal na viacero nedostatkov


Podľa poslanca hnutia Jána Heráka situácia v očkovaní Rómov momentálne nie je zlá, ale ani postačujúca. V marginalizovaných komunitách podľa neho totiž existuje aj strach z očkovania. Z tohto dôvodu chce Rómov a iných príslušníkov marginalizovaných komunít povzbudiť a vyzvať, aby sa nebáli. „Sú vytvorené mobilné očkovacie jednotky, ktoré sú ochotné ísť priamo do rómskych osád," povedal Herák s tým, že očkovanie je prostriedok, aby sa Rómovia aj iní občania „dostali k slobode". Pomáhať pri organizovaní očkovania by podľa Heráka mohli samosprávy ako aj sociálni pracovníci. „Verím, že nikto ich neodmietne a pomôže ich naviesť k očkovaniu," dodal.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies