Oktagon a odveta storočia plná akcie, Vémola aj Klein v UFC to dokázali.

NETKY.SK • 9 Jún 2024, 15:55 • 3 min
Oktagon a odveta storočia plná akcie, Vémola aj Klein v UFC to dokázali.

Noc plná akcie a napätia, Oktagon 58 doručil čo sľúbil a priniesol nám jednu z najlepších svetových MMA show vo vypredanom 28 tísícovom Edene. Gott pomohol Vémolovi a ten predviedol parádny návrat, Attila sa však nenechal zahanbiť. Správy zo zámoria: Mr. Highlight Ľudovít Klein doručil suverénne víťazstvo v americkom, UFC Louisville.

slovakia

left justify in out

Včerajšia, sobotná noc patrila bojovým športom a predovšetkým MMA. Asi každý fanda bojových športov sa už od rána tešil a žmolil tiketík, starostlivo pripravený na večer.

Oktagon MMA opäť lámal rekordy, a vypredaná Eden aréna, domov slávnej Slavie Prahy, sa tak na jeden večer premenil na svätostánok bojových umení. A že to, dámy a páni bol večer.

Nabitá karta už od prvého zápasu a skúsení bojovníci, šampióny či mladý predátori tí všetci boli prichystaný, doručiť nám večer na ktorý sa nezabúda.

 

Okrem našlapanej Prelims karty ktorá divákov dvíhala zo stoličiek sme si mohli užiť aj perfektnu otváraciu show spolu s českou národnou hymnou a half time show ktorej sa zhostili nikto iný ako legendy pražskej rapovej

scény PSH a my sme mali možnosť sledovať úžastné predstavenie zakončené mironádou svetiel a ohnostrojov po ktorom nasledovala hlavná karta. Tá nás opäť prekvapila, veď kto by povedal že legendárny šampíon Oktagonu

poďlahne rumunskému Draculovi už v prvom kole? Či expresné a hlavne nesutočne tvrdé KO vychádzajúcej hviezdy Mareka Mazúcha? kompletné výsledky si môžte prečítať nižšie v článu.

Aj toto je krása MMA, a my sme s nadšením čakali na hlavný zápas večera.

 

Odveta storočia je ten správny názov. Sála na moment stíchla len aby vybuchla do mohutného jasotu pri nástupovke Attilu Végha ktorý kráčal do klietky ako prvý a tváril sa viac ako odhodlane. Naopak Karlos si tentokrát po

svojej klasickej nástupovke zvolil pieseň od legendárneho Káju Gotta, C est Lavi , symoblizujúc tak koniec jeho kariéry. Bolo to dojemné predstavenie a aj samotný Karlos bol viditeľe emotívny.

Samotný zápas prebiehal už od začiatku úplne inak ako ten prvý. Karlos išiel nonstop po Attilkovi a snažil sa ho hodiť na zem. Ten mu odpovedal nebezpečnými údermi v postoji a chvíľku som si veru myslel že tu máme

repete prvého zápasu.

Karlito však dobre zväzoval a tlačil Attilku na pletivo, kde sa šanca na KO pre slovenského borca znížila. Bolo však vidno že Attila je perfektne pripravený a nehodlá sa nechať hodiť na zem. Ako sa však hovorí, človek mieni,

pán boh mení. Prišlo druhé kolo a rýchly nástup Karlosa ktorému sa po chvíľke podarilo Végha hodiť na zem a bohužiaľ tam to už bola len jeho hra, nedal Attilkovi priestor a nemilosrdne ho uškrtil technikou Arm-

Triangle Choke. Teraz to máme 1-1,  Karlos po zápase neukončil kariéru ako sme si mnohí aj mysleli a tak sa,  rozhodne máme na čo teši. Len aby to netrvalo ďalších 5 rokov. 

 

 

 

Presuňme sa do zahraničia, odkiaľ včerajšiu noc prišli veľmi pozitívne správy

Ľudovít Mr. Highlight Klein, zvíťazil po presvedčivom, chirurgickom výkone nad skúseným brazílskim borcom Thiagom Moisesom.

Rodák z Nových Zámkov to tak v UFC má 6-2-1 pričom ťahá víťaznú sériu 5 súbojov a jednej remízy. Thiago Moises však nie je žiadne béčko, v UFC pôsobí od roku 2018 so skóre 18-8 na Sherdogu tak porazil aj borcov akými su Michael Johnson či Bobbym Greenom. Dokonca mal zápas aj so súčastným šampiónom ľahkej váhy Islamom Makchaevom, proti ktorému predviedol dobrý výkon a Rus ho tak ukončil v 4 kole na submisiu.

Nechceme predbiehať ale týmto cenním víťzastvom by sa mala Lajoškovi otvoriť cesta do top 15, a keďže ho ešte čakajú poďla zmluvy 2 zápasy, je veľmi pravdepodobné že najbližšie bude čeliť veľkému svetovému menu.

My mu za celú redakciu Netky držíme palce a budeme bedlivo sledovať jeho cestu MMA ligou majstrov.

OKTAGON 58 , EDEN, VÝSLEDKY:

Na Prelims/predzápasovej karte sme v chronologickom poradí mali možnosť vydieť tieto zápasy:

Attila Korkmaz (výhra na submisiu) vs Makwan Amirkani- lucky loser fight ( obaja prehrali v pyramíde o milión eur).

Denis Ilbay (výhra na TKO) vs Denis Tripšanský

Amiran Gogoladze (výhra na body) vs Apollo Silva

Acoitan Duque (výhra na body) vs Magomed Machaev - zápas o semifinále pyramídy o milión eur

Miloš Petrášek (výhra na body) vs Kamil Wojciechowski - Melounov návrat po dvoch rokoch.

Mateusz Legierski (výhra na body) vs Akone Wanliss - za mňa osobne jeden z top zápasov večera, rešpekt obom borcom a chirurgicky presný výkon Legierskeho.

 

Hlavná Karta 

Shem Rock (výhra na Rear-Naked Choke) vs Jaroslav Pokorný

Marek Mazúch (výhra na KO) vs David Zawada - Expresné KO slovenského borca a zápas večera.

Ion Surdu (výhra na KO) vs David Kozma.

Karlos Vémola (výhra na Arm-Triangle Choke) vs Attila Vegh. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ján Sikoriak
Oktagon MMA facebook
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies