Okolo tisíc fanúšikov Parmy protestovalo pred štadiónom

NETKY.SK • 23 Február 2015, 10:42 • 2 min
Okolo tisíc fanúšikov Parmy protestovalo pred štadiónom

PARMA - Približne 1000 fanúšikov talianskeho futbalového klubu FC Parma protestovalo v nedeľu pred domovským štadiónom svojho tímu. Účastníka Serie A totiž trápia veľké finančné problémy, pre ktoré museli odložiť aj víkendový ligový duel s Udinese.

slovakia

left justify in out

Priaznivci Parmy vyvesili na bránu pred štadiónom transparent s nápisom "Zatvorený pre krádež" pred začiatkom pôvodne plánovaného stretnutia. Prezident klubu Giampietro Manenti pritom sľúbil, že vyplatí meškajúce mzdy do uplynulého pondelka, avšak hráči podľa vlastných slov doteraz nevideli ani cent a taliansky zväz v piatok odsúhlasil preloženie zápasu. Predstavitelia Parmy totiž požiadali vedenie súťaže, aby klub mohol odohrať duel bez divákov, pretože nemá financie na zaplatenie usporiadateľskej služby. Bývalý manažment klubu nezaplatil ani účet za elektrinu a energetická spoločnosť pohrozila, že počas víkendu odpojí Štadión Ennia Tardiniho od zdroja. Šéfovia Serie A s odohratím duelu bez divákov nesúhlasili a namiesto toho zápas preložili.

 

Parma v januári po druhý raz v sezóne zmenila majiteľa, od rusko-cyperského konzorcia získal zadlžený klub podnikateľ Giampietro Manenti. Ani ten ale nepriaznivú finančnú situáciu nevyriešil, začiatkom týždňa exekútori skonfiškovali tímový autobus a viaceré automobily. Viaceré médiá na Apeninskom polostrove informovali, že hráči a členovia realizačného tímu nedostali výplatu už takmer šesť mesiacov.

 

"Toto je neúnosný stav, absolútne tu chýba dôveryhodnosť. Buď zaplatia mzdy alebo musia miesto prenechať niekomu inému," vyhlásil pred novinármi starosta Parmy Federico Pizzarotti.

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies