OECD poskytne stáže pre doktorandov Ekonomickej univerzity

NETKY.SK • 2 Júl 2012, 07:23 • 2 min
OECD poskytne stáže pre doktorandov Ekonomickej univerzity

OECD poskytne stáže pre doktorandov Ekonomickej univerzity - Zaujímavosti Študenti doktorandského štúdia na Ekonomickej univerzite (EU) v Bratislave majú možnosť absolvovať tréningový program v centrále Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OEC

slovakia

left justify in out

img

Študenti doktorandského štúdia na Ekonomickej univerzite (EU) v Bratislave majú možnosť absolvovať tréningový program v centrále Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Túto šancu dostanú vďaka Memorandu o spolupráci medzi EU a OECD, ktoré zástupcovia oboch inštitúcií podpísali tento týždeň.

„Nepochybujem, že študenti univerzity budú mať o stáže ponúkané OECD veľký záujem. Je to pre nich vynikajúca príležitosť, ako získať nové informácie, znalosti a zručnosti priamo od renomovaných odborníkov organizácie, ktorá združuje najvyspelejšie ekonomiky sveta,“ uviedol rektor EU Rudolf Sivák. Podpísané Memorandum vníma aj ako ocenenie práce univerzity v oblasti vzdelávania a prípravy budúcich ekonómov pre prax. „OECD totiž vyžaduje od uchádzačov o tréningové programy nielen vynikajúce jazykové, ale aj odborné znalosti,“ zdôvodnil.

Počet ponúkaných stáží je limitovaný na maximálne päť ročne, a tak budú musieť prejsť všetci uchádzači výberovým konaním. Po jeho úspešnom zvládnutí strávia v centrále OECD v Paríži dva až šesť mesiacov, kde budú pracovať pod patronátom skúseného supervízora.

Memorandum o spolupráci EU uzavrela v apríli tohto roka aj so spoločnosťou Agrofert Holding. Okrem toho majú študenti EU možnosť získať dvojité diplomy od prestížnej Notthingham Trent University či diplom MBA od Franklin University v americkom štáte Ohio.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies