Od augusta možno legálne vyrábať doma pálenku

NETKY.SK • 30 Júl 2010, 12:10 • 2 min
Od augusta možno legálne vyrábať doma pálenku

Od augusta možno legálne vyrábať doma pálenku

slovakia

left justify in out

img

Od augusta vstúpia v Maďarsku do platnosti viaceré opatrenia druhej vlády Viktora Orbána. V rámci nich je zlegalizovaná domáca výroba ovocných destilátov.
      Maloroľníci v zmysle nového nariadenia nemusia platiť spotrebnú daň za pálenku vyrobenú z vlastného ovocia v množstve do 50 litrov, jej výrobu nemusia nahlásiť a nemusia požiadať ani o povolenie pre prevádzku zariadení na pálenie s kapacitou do 100 litrov.
      V Maďarsku je domáca výroba pálenky ilegálna od 20. rokov minulého storočia.
      Od 1. augusta tiež platia nové nariadenia týkajúce sa zdaňovania a odvodovej povinnosti zjednodušeného zamestnávania osôb, sprísnené normy kontroly zdravotnej spôsobilosti vodičov, zrušenie zdaňovania presunov farmy v rámci rodiny a štát od tohto mesiaca prevzal na seba ťarchu platenia koncesionárskych poplatkov za televíziu v prípade reštauračných zariadení a obchodov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona