Vyšetrovaný Pavol Rusko dnes riadne odovzdal svoj pas, toto opatrenie mu má zabrániť v úteku

NETKY.SK • 28 November 2017, 13:00 • 2 min
Vyšetrovaný Pavol Rusko dnes riadne odovzdal svoj pas, toto opatrenie mu má zabrániť v úteku

BRATISLAVA - Exminister a bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol. R už odovzdal svoj pas, tak ako mu to pri prepustení na slobodu prikázal Krajský súd (KS) v Bratislave.

slovakia

left justify in out

Pre TASR to uviedol tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra. „Cestovný doklad odovzdal nasledujúci deň po prepustení,“ uviedol rezort vnútra pre TASR. Krajský súd v Bratislave dňa 21. novembra tohto roka zrušil rozhodnutie okresného súdu a prepustil z väzby na slobodu obvineného exministra Pavla R. Zároveň však u obvineného skonštatoval dôvody útekovej väzby a z toho dôvodu mu uložil viaceré obmedzenia.

 

Okrem iného musel Pavol R. odovzdať cestovný pas a má zákaz vycestovať do zahraničia. Zároveň sa musí podrobiť dohľadu probačného a mediačného úradníka či nosiť elektronický náramok. Okresný súd Bratislava II vzal obvineného Pavla R. do väzby 26. októbra tohto roku z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Voči tomuto rozhodnutiu súdu podal sťažnosť ako obvinený Pavol R., tak aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave, keďže ten žiadal aj dôvod takzvanej útekovej väzby.

 

Polícia už v prípade vypočula viacerých svedkov, ako napríklad Jána Kána, bývalého blízkeho človeka bosa Mikuláša Č., bývalú manželku Pavla R. – Vieru, prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, bývalú blízku spolupracovníčku expremiéra Vladimíra Mečiara Annu Nagyovú či podnikateľa Mariána Kočnera. Na polícii taktiež vypovedala Sylvia Volzová, ktorej vraždu mali obvinení podľa policajného vyšetrovateľa pripravovať.

 

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest. Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies