Obľuba pepermintky v Česku rastie, likérky nestačia vyrábať

NETKY.SK • 11 August 2010, 7:30 • 2 min
Obľuba pepermintky v Česku rastie, likérky nestačia vyrábať

Obľuba pepermintky v Česku rastie, likérky nestačia vyrábať

slovakia

left justify in out

img

Česi v ostatných rokoch začali podstatne viac piť "zelenú" alebo pepermintku. Jej prvý a najväčší výrobca, plzenská firma Stock, je momentálne na hranici svojich možností. Predaj kultového likéru českých krčiem vzrástol minulý rok medziročne o desatinu na 1,7 milióna litrov, pričom v predchádzajúcich dvoch rokoch sa zvýšil o 16, respektíve 36 %, povedal obchodný riaditeľ Stocku Richard Švéda. Napísal to dnes český denník Hospodářské noviny.
      Tohtoročný 15-% rast predaja pepermintky hlási aj Granette, druhá najväčšia likérka v Českej republike. Záujem o pepermintku potvrdzujú aj reštaurácie a krčmy v Plzni. Podľa Švédu je v ostatných rokoch cítiť určitý "retrotrend," a to nielen v prípade alkoholických nápojov. "Ľudia radi hľadajú hodnoty z minulosti a žiadajú si aj retrodrinky," dodal.
      Stock zaviedol pepermintku v Česku pred desiatkami rokov. V poslednom období sa začala často miešať s fernetom, griotkou, ale aj s mliekom a pivom.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona