OBSE má hrať väčšiu rolu v dodržiavaní prímeria, zhodli sa lídri

NETKY.SK • 3 Marec 2015, 11:02 • 2 min
OBSE má hrať väčšiu rolu v dodržiavaní prímeria, zhodli sa lídri

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin, nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Francois Hollande počas pondelkového štvorstranného telefonického rozhovoru súhlasili s návrhom ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, aby pri dodržiavaní prímeria na východe Ukrajiny získala väčšiu úlohu Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Informovala o tom agentúra Reuters.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Predstavitelia počas rozhovoru privítali pokrok v implementácii prímeria a stiahnutie ťažkých zbraní z oblasti konfliktu. Poukázali na nevyhnutnosť výmeny zajatcov a na potrebu prísunu humanitárnej pomoci do oblasti, uviedol hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert.

 

"Okamžite po splnení podmienok bude pracovná skupina založená v Minsku riešiť ďalšie kroky, ako napríklad prípravu samosprávnych volieb v regiónoch Luhansk a Doneck," povedal hovorca nemeckého kabinetu.

Podľa kancelárie francúzskeho prezidenta sa výmena zajatcov a prísun humanitárnej pomoci má odohrávať za asistencie Červeného kríža. Predstavitelia francúzskeho ministerstva zahraničných vecí sa majú zísť v piatok, aby prerokovali monitorovanie prímeria z Minska.

 

Kremeľ v oficiálnom vyhlásení zdôraznil potrebu dôsledného dodržiavania prímeria a pokračovania sťahovania ťažkých zbraní pod dohľadom OBSE.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies