Obedy zadarmo majú pomôcť hlavne deťom, zlepšia ich stravovacie návyky

NETKY.SK • 18 Október 2018, 07:41 • 2 min
Obedy zadarmo majú pomôcť hlavne deťom, zlepšia ich stravovacie návyky

BRATISLAVA - Obedy zadarmo pre deti v poslednom ročníku materskej školy a na základnej škole by malo napomôcť k zlepšeniu ich stravovacích návykov, tvrdí jeden z predkladateľov tohto návrhu Erik Tomáš.

slovakia

left justify in out

Zároveň by malo odstrániť sociálne bariéry medzi deťmi a ekonomicky odľahčiť rodičov.

 

Novelu zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorá má túto novinku priniesť do praxe, predstavil Tomáš v závere druhého rokovacieho dňa 35. schôdze Národnej rady (NR) SR.

 

img

Erik Tomáš

Zdroj: TASR

 

Podľa Tomáša prinieslo takéto opatrenie v krajinách, kde sa zaviedlo, pozitívne výsledky. Napríklad v škandinávskych krajinách. "Nielenže sa zlepšili stravovacie návyky detí, ale výrazne sa zlepšili dochádzka detí či školské výsledky," opísal Tomáš. Opatrenie by sa malo dotknúť približne 517.000 detí. Štátny príspevok by mal byť vo výške 1,20 eura na obed a deň. Novela má navrhnutú účinnosť od 1. januára 2019.

 

img

Zdroj: TASR

 

Plénum parlamentu bude v rokovaní pokračovať vo štvrtok 18. októbra. Na zákonodarcov čakajú doteraz neprerokované body. Na rad by mali prísť napríklad balíček zákonov z dielne ministerstva financií či návrhy rezortu spravodlivosti. Už tradične je naplánovaná aj štvrtková Hodina otázok, v rámci ktorej budú členovia vlády odpovedať na položené otázky poslancov.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies