Obchodný deficit USA klesol v máji na 48,7 miliardy USD

NETKY.SK • 12 Júl 2012, 06:25 • 2 min
Obchodný deficit USA klesol v máji na 48,7 miliardy USD

Obchodný deficit USA klesol v máji na 48,7 miliardy USD - Svet Obchodný deficit USA zaznamenal za máj medzimesačný pokles, najmä vďaka nižším svetovým cenám ropy a zvýšenému exportu do Číny. Ekonómovia však napriek tomu upozorňujú, že májové zníženie nie

slovakia

left justify in out

img

Obchodný deficit USA zaznamenal za máj medzimesačný pokles, najmä vďaka nižším svetovým cenám ropy a zvýšenému exportu do Číny. Ekonómovia však napriek tomu upozorňujú, že májové zníženie nie je dostatočné na to, aby výraznejším spôsobom upravilo prognózu slabého rastu ekonomiky za 2. štvrťrok.
      Ministerstvo obchodu USA dnes informovalo, že obchodný deficit klesol v máji oproti aprílu o 3,8 % na 48,7 miliardy USD (39,72 miliardy eur). V apríli dosiahol schodok zahraničného obchodu 50,6 miliardy USD.
      Vývoz sa zvýšil o 0,2 % na 183,1 miliardy USD, pričom najviac sa zvýšil predaj telekomunikačných zariadení a ťažkej techniky. Dovoz klesol o 0,7 % na 231,8 miliardy USD, keď výdavky USA na nákup ropy klesli na najnižšiu úroveň za 15 mesiacov.
      Obchodný deficit s EÚ sa zvýšil na 10,5 miliardy USD, keďže dovoz z krajín Európskej únie vzrástol o 7,8 %, zatiaľ čo vývoz do krajín EÚ len o 2,6 %. Spomínaný deficit je najvyšším deficitom USA s EÚ od júla 2008.
      Zvýšil sa aj ostro sledovaný obchodný deficit USA s Čínou. Ten vzrástol na 26 miliárd USD z 24,6 miliardy USD v apríli. Spojené štáty síce v máji zvýšili vývoz do Číny o 5,2 %, no na druhej strane dovoz z ázijskej krajiny vzrástol o 5,8 %.
      Informovali o tom agentúry Reuters a AP.
      (1 EUR = 1,2260 USD)

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies