Obchod s drogami stál mexickú miss život, zomrela pri prestrelke

NETKY.SK • 27 November 2012, 11:50 • 2 min
Obchod s drogami stál mexickú miss život, zomrela pri prestrelke

Obchod s drogami stál mexickú miss život, zomrela pri prestrelke - Krimi Telo Maríe Susany Flores Gámezovej sa našlo v sobotu pri poľnej ceste v hornatej časti štátu Sinaloa, známeho obchodovaním s drogami. Pri tele mladej ženy ležala zbraň.

slovakia

left justify in out

img

Telo Maríe Susany Flores Gámezovej sa našlo v sobotu pri poľnej ceste v hornatej časti štátu Sinaloa, známeho obchodovaním s drogami. Pri tele mladej ženy ležala zbraň.

Obeťou prestrelky medzi políciou a drogovým gangom sa počas víkendu stala 20-ročná kráľovná krásy mexického štátu Sinaloa. Okolnosti jej smrti sú predmetom vyšetrovania, ktoré preveruje aj verziu, že mladá žena mohla byť členkou drogového gangu. 

Telo Maríe Susany Flores Gámezovej sa našlo v sobotu pri poľnej ceste v hornatej časti štátu Sinaloa, známeho obchodovaním s drogami. Pri tele mladej ženy ležala zbraň. 

Prokurátor štátu Sinaloa uviedol, že Gámezová bola v jednom z áut, ktorého posádky vyprovokovali niekoľkohodinovú naháňačku a prestrelku s hliadkou mexickej armády. Zatiaľ nie je jasné, či sa zapojila do prestrelky. Okrem Gámezovej prišli o život ešte ďalší dvaja ľudia. Armáda zadržala štyri ďalšie osoby. Pri zásahu zhabala šesť áut, drogy a zbrane. 

Ako pripomína agentúra AP, ide už o tretí prípad, keď sa v Mexiku, resp. Latinskej Amerike do potýčok armády a bánd priekupníkov drog zaplietla aj kráľovná krásy. Na motívy jedného z prípadov vznikol v Mexiku film Miss Balla, ktorý sa toho roku uchádza o prestížnu filmovú cenu Oscar v kategórii najlepší inojazyčný film.

Film vychádzal zo životného príbehu bývalej Miss štátu Sinaloa Laury Zunigovej, ktorej v roku 2008 odobrali korunku pre podozrenie, že sa zaplietla do obchodovania s drogami a zbraňami. Podozrenie sa vyšetrovaním nepotvrdilo a Zunigovú prepustili na slobodu. 

Ďalšou kráskou, ktorá bola podozrivá z obchodovania s drogami a zo spoluúčasti na vražde známeho futbalistu paraguajského národného tímu, je bývalá účastníčka súťaže o titul Miss Kolumbia. Agentúra AP jej meno neuvádza, len konštatuje, že sa neskôr dostala na slobodu.

Javier Valdez, autor knihy Miss Narco o vzťahoch medzi priekupníkmi drog a modelkami či nositeľkami titulov zo súťaží krásy, na margo najnovšieho prípadu hovorí, že je to "opakujúci sa príbeh". 

"Ide o vzťah, niekedy príjemný, niekedy tragický, medzi organizovaným zločinom a kráľovnami krásy, či priemyslom krásy ako takým," vysvetlil. "Je to vec postavenia, moci, peňazí, ale aj potreby, lebo mnohé z týchto žien sa dajú ľahko zlákať organizovaným zločinom v krajine, kde mladý človek nemá veľa iných príležitostí," dodal Valdez. Niektoré z krások si podľa neho zámerne hľadajú priateľa z prostredia priekupníkov drog. 

Príbeh lásky sa v lepšom prípade končí tým, že sa modelky "objavia pred novinármi s uplakanou tvárou a putami na rukách, v horšom prípade jednoducho zmiznú," upresnil Valdez.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies