Obama sa na Floride okúpal v Mexickom zálive

NETKY.SK • 16 August 2010, 7:49 • 2 min
Obama sa na Floride okúpal v Mexickom zálive

Obama sa na Floride okúpal v Mexickom zálive

slovakia

left justify in out

img

Americký prezident Barack Obama si počas víkendového oddychu s rodinou na Floride zaplával v sobotu vo vodách Mexického zálivu, ktorý vyše pol roka bojoval s ropnou haváriou. Biely dom zverejnil fotografiu prezidenta, ako sa kúpe v mori s deväťročnou dcérkou Sashou.
      Druhá dcéra Obamovcov, Malia, je na letnom tábore.
      Prezident, sprevádzaný manželkou, dcérou a psom, sa prišiel na Floridu osobne presvedčiť, ako sa cestovný ruch borí s následkami úniku ropy, ktorý spôsobila havária na ropnom vrte spoločnosti British Petroleum.
      Obama pri tejto príležitosti vyhlásil pláže Mexického zálivu za čisté, zdravotne bezpečné a otvorené pre cestovný ruch. Obyvateľov ubezpečil, že na nich vláda nezabudne po tom, ako sa únik ropy podarilo zastaviť.
      Prezidentova rodina strávila na Floride 27 hodín a okrem oddychu mala za cieľ presvedčiť Američanov, že je opäť bezpečné cestovať do tejto oblasti, ktorá je na turistickom ruchu závislá, pripomenuli dnes americké médiá.
      Vláda požaduje ďalšie testy, kým nariadi spoločnosti BP ukončiť hĺbenie odľahčovacieho vrtu, ktorý má umožniť ropnej spoločnosti definitívne opustiť poškodený vrt. Thad Allen, ktorý má z poverenia vlády všetko okolo ropnej škvrny na starosti, v sobotu povedal, že výsledky týchto testov budú známe najskôr v pondelok alebo v utorok.

Zdroj: TASR/DPA, Associated Presstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona