Nukleárna vojna môže vypuknúť kedykoľvek, reaguje Sever na vojenské cvičenia

NETKY.SK • 13 November 2017, 20:11 • 2 min
Nukleárna vojna môže vypuknúť kedykoľvek, reaguje Sever na vojenské cvičenia

NEW YORK - Severná Kórea pohrozila, že bezprecedentné zapojenie troch amerických lietadlových lodí do vojenských cvičení pri Južnej Kórei môže viesť kedykoľvek k vypuknutiu nukleárnej vojny.

slovakia

left justify in out

Na cvičeniach sa podieľajú lietadlové lode Ronald Reagan, Theodore Roosevelt a Nimitz. Štvordňové manévre, ktoré sa začali už v sobotu, sú najväčšie za posledných desať rokov. Podľa Severu lietadlové lode v pondelok "zaujali útočné pozície" a vojenské cvičenia tak v okolí Kórejského polostrova vytvárajú "doteraz najhoršiu situáciu vôbec".

Námorné cvičenia podobných rozmerov sa konali naposledy v roku 2007 pri ostrove Guam. Zúčastňujú sa na nich aj tri japonské torpédoborce. Spoločné manévre Južnej Kórey a Spojených štátov v západnom Tichomorí potrvajú do utorka. Cieľom je vyslať jasný signál vzdorovitému režimu v Pchjongjangu. Severná Kórea ich už tradične označuje za provokáciu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies