Novým japonským premiérom sa stal Fumia Kišidu

NETKY.SK • 4 Október 2021, 08:24 • 2 min
Novým japonským premiérom sa stal Fumia Kišidu

TOKIO - Odchádzajúci premiér Jošihide Sugu si znepriatelil verejnosť pre nezvládnutie boja proti pandémii. Mnohí mu vyčítajú, že nezrušil olympijské hry v čase, kedy v krajine rapídne pribúdali infikovaní.

slovakia

left justify in out

Novým japonským premiérom sa stal Fumio Kišida. Niekdajšieho ministra zahraničných vecí do tejto funkcie v pondelok zvolil japonský parlament. Nahradí Jošihideho Sugu, ktorý odstúpil po približne ročnom pôsobení v pozícii premiéra.


Na Kišidu bude čakať niekoľko dôležitých výziev. Kľúčovou je však prekonanie ekonomických dopadov pandémie ochorenia COVID-19 a zabezpečenie silného spojenectva s USA a inými podobne zmýšľajúcimi krajinami v Ázii a Európe.

 

img

Odchádzajúci predseda vlády Suga nahneval japonskú verejnosť pre spôsob riešenia pandémie koronavírusu. Mnohým sa nepáčilo predovšetkým to, že neochvejne trval na konaní nedávnych olympijských hier v Tokiu v čase, keď v  krajine vychádzajúceho slnka  začali prudkým tempom stúpať počty nakazených.

 

img

Podľa japonských médií budú z doterajšej vlády pokračovať v novom kabinete iba minister obrany Nobuo Kiši a šéf diplomacie Tošimicu Motegi, pričom až 13 členov novej vlády bolo do ministerských funkcií vymenovaných prvýkrát.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies