Nový rekord unce zlata je 1813,79 USD

NETKY.SK • 11 August 2011, 11:32 • 2 min
Nový rekord unce zlata je 1813,79 USD

Nový rekord unce zlata je 1813,79 USD - Svet Unca (31,1 g) zlata zaznamenala v noci nadnes nový historický spotový cenový rekord, keď sa predávala po 1813,79 USD (1262,47 eura). Po jeho dosiahnutí došlo k jeho ceny na 1790 USD.

slovakia

left justify in out

img

Unca (31,1 g) zlata zaznamenala v noci nadnes nový historický spotový cenový rekord, keď sa predávala po 1813,79 USD (1262,47 eura). Po jeho dosiahnutí došlo k jeho ceny na 1790 USD. Záujem o kov v stredu (10.8.) posilnil výrazný pokles akciových kurzov na newyorskej burze a chýry o nadchádzajúcom znížení úverového ratingu Francúzska. Napriek tomu, že sa chýry nepotvrdili a krajina si zachovala najvyšší rating, záujem investorov o zlato pokračoval.Podľa analytikov v raste ceny zlata sa prejavuje aj utorkové (9.8.) rozhodnutie FEDu, americkej centrálnej banky, ešte dva roky ponechať jeho hlavnú úrokovú sadzbu na veľmi nízkej úrovni, blízkej nule.Jonathan Barratt z austrálskej spoločnosti Commodity Broking Services uviedol, že "všetko je len o dôvere. A každá nepriaznivá správička ju nahlodáva...".Ázijské burzy začali dnešné obchodovanie stratami, čím reagovali na stredajší 4-% pokles hlavného indexu Wall Street Dow Jones. Ale neskôr došlo k protichodnému trendu. Analytici z toho usudzujú, že kurzy hlavnej americkej burzy cenných papierov dnes po otvorení začnú znovu rásť.Švajčiarska banka UBS v situačnej správe uvádza, že zlato zostáva (pre investorov) poslednou záštitou pred dôsledkami mohutného tlačenia peňazí, ktorým sa vlády usilujú posilniť kapitálové vybavenie bánk a dať nové rastové podnety domácemu hospodárstvu.Zhoršená prognóza ekonomického vývoja rozvíjajúcich sa krajín zatienila aj významnú správu, že v uplynulom týždni klesli pohotovostné zásoby ropy v Spojených štátoch o 5,23 milióna barelov (barel = 159 litrov).Barel severomorskej ropy Brent zlacnel o dolár na 105 USD a cena barelu ľahkej americkej ropy West Texas Intermediate klesla o 33 centov na 82,56 USD.

Zdroj: TASR/Reuters, DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies