Nového ministra zdravotníctva čaká neľahká úloha

NETKY.SK • 24 Marec 2021, 15:04 • 2 min
Nového ministra zdravotníctva čaká neľahká úloha

BRATISLAVA - Nástupca bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího to v súčasnej situácii rozhodne nebude mať ľahké. Uviedol to prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marian Kollár.

slovakia

left justify in out

Dôležité podľa neho je, aby ten, kto bude ďalej rezort riadiť, dokázal dostatočne komunikovať, počúvať odborné rady a zároveň ich dokázal aj presadiť a aplikovať v praxi. Zároveň dodal, že sa výsledky budúceho ministra dostavia len vtedy, ak dostane zásadnú podporu a akceptáciu nielen zo strany vlády, poslancov, ale aj zo strany všetkých kompetentných, odbornej aj laickej verejnosti.

 

img


Ako konštatoval prezident SLK, k dôkladným a zásadným systémovým zmenám slovenského zdravotníctva sa bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí pre pandémiu v podstate nedostal.

 

"Na druhej strane je pravdou, že ako minister nedosiahol výsledky, ktoré by sme od neho očakávali my zdravotníci, pacienti a som presvedčený, že ani on sám," uviedol Kollár, podľa ktorého rezort v mnohých zásadných rozhodnutiach zlyhal.

 

img

 

Situácia a postavenie ministra bolo podľa prezidenta lekárskej komory komplikované aj niektorými nekompetentnými rozhodnutiami vlády v súvislosti s riešením pandémie. Krajčí však už čiastočne naštartoval proces tvorby zásadných zmien a lekárska komora verí, že v spolupráci s ňou na nich bude rezort ďalej aktívne pracovať.

 

"To, že naše zdravotníctvo ešte stále ako-tak funguje, a to napriek enormne ťažkej situácii, v akej sa momentálne celá spoločnosť nachádza, je predovšetkým zásluhou všetkých lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov. Spoliehať sa však iba na ich lojalitu a profesionalitu nestačí," podotkol prezident SLK.

 

img

 

Ak podľa neho nepríde po zvládnutí pandémie k zásadným zmenám nášho zdravotníctva, budeme čeliť problémom, ktoré môžu mať pre celý systém katastrofálne dôsledky, z ktorých sa už nemusíme spamätať.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies