Nocadeň zverejnili videoklip k novej verzii pesničky Buď hviezda so Symfonickým orchestrom

NETKY.SK • 6 December 2017, 09:25 • 2 min
Nocadeň zverejnili videoklip k novej verzii pesničky Buď hviezda so Symfonickým orchestrom

BRATISLAVA - Slovenská skupina Nocadeň zverejnila videoklip k novej verzii skladby Buď hviezda, ktorú nahrali na jeseň so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.

slovakia

left justify in out

Originál skladby vznikol pred pätnástimi rokmi, pričom speváka Rasťa Kopinu viedla k jej zloženiu motivácia zachrániť si vzťah s priateľkou. "Iba veľmi výnimočne som zvykol písať texty vopred, no v tomto prípade to tak bolo. Išlo totiž o skutočné vyznanie lásky a snahu o uzmierenie sa s mojou vtedajšou priateľkou. To, že táto skladba vo svojej dobe výrazne zarezonovala u našich fanúšikov, dokazuje, že som to dokázal napísať veľmi presvedčivo. Nakoniec, z toho vzťahu sa zrodila nielen táto pesnička, ale aj dcérka Nina," povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Na novinku má zatiaľ podľa vlastných slov iba pozitívne ohlasy. "Podľa reakcií našich fanúšikov je to trefa do čierneho. Som veľmi rád, že skladba vďaka Symfonickému orchestru Slovenského rozhlasu znova ožíva a objavuje sa v tejto inkarnovanej verzii," poznamenal.

 


Videoklip nakrútili pod vedením režiséra Jána Varcholu na starej povale. "Klip k pôvodnej verzii s brušnou tanečnicou a kaleidoskopom bol natoľko výrazný, že sme si nechceli pomáhať archívnymi zábermi. Keď sme sa s Jánom bavili o koncepte, ako by sme to mohli stvárniť, hľadali sme iné výrazové prostriedky. Chceli sme farebný, svetielkový klip, v ktorom by bol ľahučký odkaz Vianoc. Videoklip sa odohráva na starej povale a celé to tam bliká ako vianočný stromček. Na tento efekt sme použili špeciálne LED trubice, ktoré nám pomohli úžasne vytvoriť atmosféru," priblížil Kopina. "Tým, že sa nakrúcalo na nevykúrenej povale a pri pomerne nízkej teplote, bolo to celkom drsné. Lenže my sme už klipy natáčali všelikde, aj v bažinách. V tomto sme, zdá sa, odolní ako vojenské jednotky SEAL," zasmial sa sympatický Košičan.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies