No Name si podmanili Ateliér Babylon

NETKY.SK • 18 December 2014, 11:43 • 2 min
No Name si podmanili Ateliér Babylon

BRATISLAVA - Slovenská kapela No Name v stredu vystúpila v bratislavskom Ateliéri Babylon. Formácia sa predviedla v hlavnom meste Slovenskej republiky v rámci akustického turné.

slovakia

left justify in out

Ako prezradil frontman kapely Igor Timko, koncerty v Bratislave sú vždy výborné. "Čo mesto, to iný koncert. Jasné, že isté veci zaberajú všade a stále silno, ale napríklad z dneška sa teším, lebo Bratislava je známa pre nás tým, že tu boli vždy najlepšie koncerty. Je tu uvedomelé publikum, ktoré počúva a komunikuje. Je cítiť, že sme v hlavnom meste, a že je to naakumulovaná ekonomická sila, ľudia, intelektuáli. Sme preto radi a tešíme sa z úspechu," vyjadril sa spevák.

 

Počas koncertov hudobníci predvádzajú akustické verzie skladieb ako Ty a tvoja sestra, Hľadám, Žily alebo Čím to je. "Keďže hráme 15 hitov a päť megahitov od Na na na cez Žily a tak ďalej, dramaturgiu sme vystavali tak, aby sa človek vôbec nenudil. Plus je to umocnené mojimi "průpovídkami", ľudia sa rehocú, kapela vybuchuje smiechom sama o sebe. Zvukár, ktorý nás zvučil už 1600-krát hovoril, že dnes som sa zabával, tak to je asi najviac. Milujem kontakt s ľuďmi. Máme fanúšikov, ktorí sú emocionálne plní, ktorí sa neboja povedať, že mám rád No Name, mám rád emóciu. O to sme sa snažili a máme to," vyhlásil Timko. 

 

Formácia sa rozhodla pre úspech koncertov pridať k plánovaným vystúpeniam ešte ďalšie dve, ktoré odohrá 23. januára opäť v Ateliéri Babylon a 7. marca v košickom Spoločenskom pavilóne. Predtým však muzikanti ešte oslávia Vianoce. "Vianoce strávime s rodinami a s priateľmi. Ja pôjdem s deťmi do Tatier k svokričke. Za rok 2014 sme odohrali 106 koncertov, takže treba si oddýchnuť. A navyše, najbližšie roky nevyzerá, že to bude menej, takže sa tešíme," dodal Igor Timko. 

 

No Name vznikli v roku 1996 v Košiciach. Debutový eponymný album vydali v roku 1998. Nadviazali naň počinmi ako Počkám si na zázrak (2000), Oslávme si život (2001), Slová do tmy (2003), Čím to je (2005), V rovnováhe (2008) či Nový album (2011). Tento rok vydali akustický komplet zo série G2 Acoustic Stage. V kapele pôsobia okrem speváka aj Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Sallai a Viliam Gutray. 

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona