Nicole Kidman je v nových filmoch na nepoznanie

NETKY.SK • 15 September 2018, 13:09 • 2 min
Nicole Kidman je v nových filmoch na nepoznanie

TORONTO - Držiteľka Oscara Nicole Kidman nemá problém zahrať čokoľvek - aj keby mala podstúpiť kompletnú transformáciu. Dôkazom sú aj jej dva nové filmy, ktoré mali premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte.

slovakia

left justify in out

V krimi trileri Destroyer nezávislej filmovej režisérky Karyn Kusama stvárňuje policajnú detektívku Erin Bell poznačenú temnotou z čias, keď sa ako mladá dostala v utajení do nebezpečného gangu. O niekoľko rokov neskôr sa šéf gangu opäť objaví a Erin sa musí postaviť tvárou v tvár svojej minulosti.

 

Päťdesiatjedenročná herečka je v snímke na nepoznanie. Tmavá rozcuchaná parochňa a tvár zničená alkoholom, slnkom a nedostatkom spánku si vyžadovali množstvo času stráveného v maskérni. Omnoho viac jej ale dala zabrať mentálna príprava. „Vžiť sa do tejto úlohy bolo pre mňa naozaj ťažké. Erin je extrémne vzdialená od toho, kto v skutočnom živote som. Aby som ju stvárnila čo najautentickejšie, musela som sa mentálne aj fyzicky pripraviť, a to mi istý čas trvalo,“ uviedla Kidman na margo svojej transformácie.

Herečka, ktorá väčšinu života strávila v Austrálii, si vyberá roly, v ktorých môže prekonávať vlastné možnosti. Dôkazom je aj film s názvom Boy Erased založený na skutočnosti. Snímka rozpráva príbeh mladého homosexuálneho študenta Garrarda Conleyho z Arkansasu, ktorého otec - baptistický pastor, a jeho manželka, poslali na konverznú terapiu mladistvých. Tá mala za úlohu zmeniť jeho sexuálnu orientáciu pomocou psychiatrickej liečby.

O svojich zážitkoch z liečby, o jeho vzťahu s rodičmi a kam ho liečba zaviedla, napísal Conley niekoľko článkov, ktoré neskôr vyšli ako kniha. Nicole Kidman si vo filme zahrala jeho pobožnú matku. Na premiére v Toronte priznala, že sledovanie filmu, rovnako ako aj vžitie sa do roly matky, bolo pre ňu nesmierne emotívne. „V prvom rade som sa snažila ako matka pochopiť matku, psychológiu za jej zmýšľaním, ktoré ju viedlo k tomu, v čo ona verila, že je to najlepšie riešenie pre jej syna. Mojím najväčším želaním je, aby ľudia začali o týchto veciach častejšie hovoriť, možno sa veľa veci zmení. A ak tento film zachráni život jednému jedinému človeku, budem šťastná,” podelila sa herečka o svoje pocity.

Vo filme Boy Erased si okrem Nicole Kidman zahrali aj Russell Crowe, Lucas Hedges a Joel Edgerton, ktorý ho zároveň režíroval.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies