NHL: Sekera sa ocitol v hľadáčiku Kings, Carolina si ho však chce udržať

NETKY.SK • 23 December 2014, 14:7 • 2 min
NHL: Sekera sa ocitol v hľadáčiku Kings, Carolina si ho však chce udržať

LOS ANGELES - Slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera by sa mohol stať v NHL spoluhráčom krajana Mariána Gáboríka. O obrancu Caroliny sa totiž podľa zámorských médií intenzívne zaujímajú predstavitelia Los Angeles, ktorí by ho mohli získať pred uzávierkou výmen (2. marca 2015).

slovakia

left justify in out

Sekera patrí k najviac vyťažovaným hráčom Hurricanes, v minulej sezóne bol so 44 bodmi ich najproduktívnejším zadákom, v aktuálnej nazbieral zatiaľ tucet bodov (1+11) v 31 zápasoch. Po tomto ročníku mu končí zmluva garantujúca priemerný ročný príjem 2,75 milióna dolárov a tak zámorské médiá špekulujú o jeho ďalšom osude. Klub z Raleigh nechce slovenského beka stratiť a bude sa ho snažiť v mužstve udržať, v prípade, že však nebude schopný s ním predĺžiť kontrakt, ponúkne ho konkurencii, aby o neho neprišiel bez náhrady. Výmenou za Sekeru bude žiadať talentovaného mladíka a voľbu v 1. kole draftu.
     

"Sekera by zapadol do každého tímu, no nebude lacný. Ak s ním Hurricanes nepredĺžia zmluvu, bude o neho na trhu veľký záujem, pretože každý tím potrebuje obrancu," uviedol na Twitteri redaktor Dennis Bernstein z TFP Media.

     

"Králi" potrebujú zadáka, keďže obhajca Stanleyho pohára nemôže stále počítať so suspendovaným Rusom Vjačeslavom Vojnovom. Generálny manažér LA Dean Lombardi má pod platovým stropom voľných zhruba 3,3 milióna dolárov, ktoré môže použiť na hráčske nákupy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona