Nezvyčajná zábavka: Hľadajú poklad pod vodou pomocou silných magnetov

NETKY.SK • 3 Jún 2024, 15:07 • 2 min
Nezvyčajná zábavka: Hľadajú poklad pod vodou pomocou silných magnetov

NEW YORK - Newyorský pár sa zabáva hľadaním predmetov pod vodou pomocou silných magnetov. Z jazera v Queense napríklad vylovil trezor obsahujúci zhruba 100-tisíc dolárov v stodolárových bankovkách. Informovala o tom televízna stanica NY1.

slovakia

left justify in out

James Kane a Barbie Agostiniová do jazera v parku Flushing Meadows v Queense vhodili povraz s magnetom a vylovili trezor. Po jeho otvorení na veľké prekvapenie zistili, že je plný stodolárových bankoviek v odhadovanej celkovej hodnote 100-tisíc dolárov.
 
Pár sa koníčku, ktorému prezýva "lov pokladov pre chudobných", začal venovať počas pandémie covidu-19. Medzi ich ďalšie nálezy patria strelné zbrane z 19. storočia, granáty z obdobia druhej svetovej vojny či dokonca motocykel. Zároveň nejde o prvý trezor, ktorý vylovili, ale nikdy v ňom nebola takto vysoká suma.
 
Po náleze pár kontaktoval políciu. Tá im následne oznámila, že si peniaze môžu nechať, keďže nezistila spojitosť so zločinom, povedal pár v rozhovore so stanicou NY1.
 
Agostiniová v tejto súvislosti doplnila, že trezor "bol evidentne kradnutý", ale polícia nemala ako zistiť, komu patril, keďže neobsahoval žiadne doklady, aby mohla kontaktovať pôvodného majiteľa.
 
"V minulosti sme našli veľa trezorov," uviedol Kane. "Potom som videl, koľko tam je, a povedal si, že to nie je možné," priblížil.
 
"Vytiahli sme to a boli tam stodolárovky," dodal s tým, že peniaze boli premáčané a do značnej miery zničené.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: NY1, Ilustračné foto: Pixabay
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies