Netanjahu zrušil návštevu ukrajinského premiéra Hrojsmana v Izraeli

NETKY.SK • 25 December 2016, 10:30 • 2 min
Netanjahu zrušil návštevu ukrajinského premiéra Hrojsmana v Izraeli

JERUZALEM - V reakcii na hlasovanie Bezpečnostnej rady OSN, ktorá v piatok odsúdila osídľovanie palestínskych území Izraelom, zrušil izraelský premiér Benjamin Netanjahu plánovanú návštevu svojho ukrajinského náprotivka Volodymyra Hrojsmana v židovskom štáte.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom dnes Izraelský rozhlas.

 

Predseda ukrajinskej vlády Hrojsman mal do Izraela prísť v stredu budúci týždeň, Netanjahu však nariadil, aby bola jeho návšteva zrušená, keďže Ukrajina v Bezpečnostnej rade hlasovala v prospech rezolúcie vyzývajúcej židovský štát, aby zastavil osídľovacie aktivity na palestínskych územiach.

Hlasovania sa však, paradoxne, zdržali Spojené štáty, ktoré predtým takmer vždy využili na podporu Izraela právo veta a podobné rezolúcie zablokovali.

 

Netanjahu sa v noci nadnes pri príležitosti židovského sviatku chanuka zaprisahal, že túto rezolúciu vyhlási za neplatnú, a uviedol, že nariadil izraelskému ministerstvu zahraničných vecí, aby prehodnotilo vzťahy s inštitúciami Organizácie Spojených národov.

 

Netanjahu predtým v sobotu zaútočil na amerického prezidenta Baracka Obamu a obvinil ho z "hanebného" postoja Spojených štátov. Zároveň uviedol, že sa už teší na spoluprácu so svojím "priateľom", novozvoleným americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies