Netanjahu na schôdzke s Putinom sľúbil zastaviť Irán v Sýrii

NETKY.SK • 27 Február 2019, 17:34 • 2 min
Netanjahu na schôdzke s Putinom sľúbil zastaviť Irán v Sýrii

MOSKVA - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na stredajšom stretnutí s Vladimirom Putinom v Moskve prisľúbil, že zabráni Iránu, aby si zaistil trvalú prítomnosť v Sýrii. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

"Najväčšou hrozbou pre stabilitu a bezpečnosť v regióne sú Irán a jeho satelity," povedal Netanjahu. "Sme odhodlaní pokračovať v ráznych krokoch proti úsiliu Iránu, ktorý vyzýva na naše zničenie," dodal Netanjahu.

 

Izraelský premiér zároveň pozval Putina do Izraela, aby sa zúčastnil na otvorení pamätníka, ktorý je venovaný obliehaniu Leningradu nacistickým Nemeckom počas druhej svetovej vojny. Putin pozvanie prijal.

 

 

Moskva rozohrala chúlostivú diplomatickú hru, keď udržiava priateľské vzťahy s Izraelom aj s Iránom, poznamenala AP. V snahe upokojiť obavy Izraela z prítomnosti Iránu v Sýrii Moskva vlani v lete uzavrela s Teheránom dohodu, ktorá bráni iránskym bojovníkom v prístupe ku Golanským výšinám.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies