Nemocnica v Leviciach dosiahla svoju kapacitu covidových pacientov! Nemá voľné lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou

NETKY.SK • 24 November 2021, 16:04 • 2 min
Nemocnica v Leviciach dosiahla svoju kapacitu covidových pacientov! Nemá voľné lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou

LEVICE - Nemocnica Agel Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom rapídne stúpa.

slovakia

left justify in out

Odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov, pričom drvivá väčšina pacientov s ťažkým priebehom je nezaočkovaná, potvrdil riaditeľ nemocnice Ján Belanský. V nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 23 pacientov na štandardnom kyslíkovom lôžku, stav ďalších piatich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

 

Levická nemocnica má v rámci reprofilizácie k dispozícii 24 lôžok s kyslíkom a 5 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu. Podľa potreby vie zabezpečiť lôžka aj na pediatrii a gynekologicko-pôrodníckom oddelení. "Zo zamestnancov nemocnice nie je v súčasnosti z dôvodu ochorenia COVID-19 k dispozícii 18 ľudí. Náš zdravotnícky personál je vyťažený na maximum," povedal Belanský.

 

img

 

Nemocnica v Leviciach patrí k vybraným zariadeniam, ktoré liečia pacientov monoklonálnymi protilátkami proti koronavírusu. Túto liečbu musí stanoviť praktický lekár a určené sú pre pacientov v začiatočnom štádiu ochorenia, ktorí majú vysoké riziko, že koronavírus u nich prejde do závažného stavu. Naďalej pokračuje testovanie i očkovanie v priestoroch bývalej rádiológie. Okrem podávania tretej dávky vakcíny nemocnica očkuje aj záujemcov prvou a druhou dávkou.

 

img

 

Belanský upozorňuje na zmenu organizácie hodín, očkuje sa iba v pracovných dňoch. Od 7:30 do 8:30 hodiny sa môžu prísť zaočkovať deti s registráciou aj bez registrácie v sprievode zákonného zástupcu. Dospelí s registráciou sú očkovaní od 8:30 do 13:00 hodiny, dospelí bez registrácie v čase od 11:00 do 13:00 hodiny. Imunokompromitovaní pacienti s registráciou aj bez registrácie budú očkovaní v čase od 13:00 do 15:00 hodiny.

 

Mohlo by vás zaujímať: Komplikácia pri očkovaní. Miesto si záujemcovia o vakcínu vybrať nemôžu

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies