Nemecko očakáva tento rok asi 35.000 bankrotov

NETKY.SK • 29 Október 2010, 07:20 • 2 min
Nemecko očakáva tento rok asi 35.000 bankrotov

Nemecko očakáva tento rok asi 35.000 bankrotov

slovakia

left justify in out

Ani výraznejšie než pôvodne očakávané oživenie Nemecka nezabráni v tomto roku zhruba 35.000 bankrotom. Uviedlo to dnes obchodné združenie VID.
      Podľa združenia by bankroty mali najviac zasiahnuť strojársky, lodiarsky i maloobchodný sektor a dodávateľov automobilových dielcov. Ako povedal šéf VID Siegfried Beck, je to dôsledok toho, že hospodárska kríza drasticky znížila v mnohých firmách úroveň základného kapitálu, takže nevyhnutne potrebujú nové úvery.
      "Hospodársky rast si vyžaduje dostatok financií, čo znamená, že niektoré podniky sa neudržia, nakoľko banky sú stále veľmi opatrné pri poskytovaní úverov," povedal Beck. Zároveň dodal, že tento trend bude pokračovať ešte nejaký čas, pretože situáciu sťažujú aj nové pravidlá v bankovom sektore známe ako Bazilej III. Tie sprísňujú doterajšie kapitálové požiadavky na banky.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies