Nemecko bude mať nové policajné vrtuľníky H225 od Airbusu

NETKY.SK • 7 Jún 2024, 13:02 • 2 min
Nemecko bude mať nové policajné vrtuľníky H225 od Airbusu

AMSTERDAM - Spoločnosť Airbus Helicopters zverejnila, že nemecké ministerstvo vnútra jej zadalo veľkú objednávku nových vrtuľníkov pre spolkovú políciu. Podľa spoločnosti pôjde o 38 strojov H225 s opciou na ďalších šesť vrtuľníkov, informuje DAP.

slovakia

left justify in out

Užitočné zaťaženie, dolet a pokročilé systémy robia z tohto typu všestrannú helikoptéru pre širokú škálu misií pri presadzovaní práva a národnej bezpečnosti od prepravy špeciálnych síl až po hasenie požiarov a pomoc pri katastrofách.
 
H225 má maximálnu vzletovú hmotnosť 11 160 kg s doletom 850 kilometrov (1 130 km s externými palivovými nádržami) a externé užitočné zaťaženie 4 750 kg. Jeho posádku tvoria jeden alebo dvaja piloti a 19 pasažierov.
 
Nové stroje nahradia staršie modely H155 a AS332, ktoré používa nemecká spolková polícia viac ako dve desaťročia. Táto objednávka má zabezpečiť pre pilotov aj personál údržby hladký prechod na nové stroje.

Okrem dodávky nových strojov dohoda zahŕňa aj školenie personálu a náhradné diely. Dodávka prvých vrtuľníkov je stanovená na rok 2029.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: DAP, Foto: Reuters
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies