Nehoda na diaľnici vzala životy dvoch hasičov

NETKY.SK • 28 Máj 2024, 08:04 • 2 min
Nehoda na diaľnici vzala životy dvoch hasičov

BRATISLAVA - Životy dvoch hasičov si vyžiadala pondelková nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede, okres Nové Mesto nad Váhom.

slovakia

left justify in out

Pri hasení požiaru osobného auta na diaľnici narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión. Po nehode bola jedna osoba ťažko a jedna ľahšie zranená.
 
"Pri našom povolaní sme si museli zvyknúť aj na smutné správy. No tá dnešná nás zasiahla veľmi hlboko. O život prišli počas výkonu svojho povolania naši kolegovia zo záchranných zložiek, hasiči. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť ich rodinám, blízkym a priateľom. Odpočívajte v pokoji," uviedlo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR.

Hovorca Ministerstva vnútra SR Matej Neumann informoval, že na miesto tragickej dopravnej nehody smerovali aj minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok, prezident Policajného zboru Ľubomír Solák a prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič.
 
"Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám zasahujúcich hasičov a skoré uzdravenie zraneným," uviedol na mieste minister vnútra Šutaj Eštok. Apeloval na vodičov, aby boli počas šoférovania pozorní, vnímali okolie a snažili sa predísť zbytočným tragédiám.
 
Minister aj na sociálnej sieti vyjadril sústrasť rodinám "statočných hasičov".
 

 

Úprimnú sústrasť pozostalým hasičov vyjadrili na sociálnej sieti aj viacerí politici.
 
Operačné stredisko ešte predtým informovalo, že prijalo na tiesňovú linku 155 informáciu o zranených hasičoch na diaľnici D1. "Podľa dostupných informácii do nich narazilo auto pri zásahu. Na miesto sme okamžite vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie. Dvaja muži žiaľ utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Zranení sú dvaja zamestnanci štátnych inštitúcii, ktorí sa na mieste nachádzali," uviedlo OS ZZS SR.

Trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti priblížila, že na tiesňovú linku 112 bol nahlásený požiar osobného motorového vozidla na diaľnici D1 v 92 km v smere na Žilinu. "Na miesto boli okamžite vyslané dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru a jedna hliadka Mýtnej polície. Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo," doplnila.

Hasičský a záchranný zbor uviedol, že v najbližších hodinách sa k udalosti nebude vyjadrovať a bližšie informácie poskytne hneď, ako to situácia umožní. "Dnešná tragická dopravná nehoda je obrovskou stratou pre Hasičský a záchranný zbor. Myslíme na rodiny zosnulých hasičov," dodali hasiči na sociálnej sieti.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: HaZZ, Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby, Polícia SR Trenčiansky kraj, Foto: MVSR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies