Nastúpil do kvanta zápasov, v MMA ho čaká premiéra: Tinin čierny kôň sa chystá spraviť dieru do sveta

NETKY.SK • 13 Marec 2023, 20:00 • 2 min
Nastúpil do kvanta zápasov, v MMA ho čaká premiéra: Tinin čierny kôň sa chystá spraviť dieru do sveta

Český bojovník Martin Prázdný má pred sebou životnú šancu. Milovník horolezectva a jeden z najlepších boxerov v Českej republike vo svojej váhe sa presunul do profesionálneho MMA. Namiesto rozbehového zápasu to však zobral zhurta a rovno jeho prvý zápas bude v rámci EUROGOLD pyramídy o 30 000 eur na turnaji RFA 9.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Bohatá kariéra v postojových disciplínach

 

Veľké množstvo zápasníkov začínalo svoju kariéru v iných disciplínach, než je komplexné MMA. Presne rovnaký prípad je aj Martin Prázdný, ktorý si toho odzápasil viac než dosť. “V roku 2017 som vyhral majstrovstvá Českej republiky v boxe. Dvakrát sa mi tam ešte podarilo získať striebro a s naším družstvom som dvojnásobný majster extraligy v boxe,” zhodnotil svoje najväčšie úspechy.

Bojové umenia sú pre Martina životnou láskou a pomohli mu k sebadisciplíne i sebapoznávaniu. “Na bojových športoch ma najviac priťahuje tá drina spojená s tréningom. Tiež aj to, že v klietke alebo v ringu som sám za seba. To prekonávanie a zlepšovanie seba samého každý deň,” prezradil, čo preňho znamenajú bojové umenia.

img

 

 

Skvelý debut v organizácii RFA

 

Organizácia RFA usporadúva nielen MMA zápasy, ale aj duely pod pravidlami Real Fight či boxerské súboje. V malých rukaviciach sa práve v boxe predstavil Martin Prázdný proti Gruzíncovi Aleksandremu Gogoladzemu.

Prázdný predviedol výborný výkon a u všetkých bodových rozhodcov vyhral každé kolo. Gogoladzeho zdolal v boxe aj ďalší skvelý boxer Vitalij Bojko, s ktorým mal mať Prázdný zápas na decembrovom turnaji RFA 7 v Prahe. Tento duel bol práve náhradou za plánovaný súboj Prázdný vs. Bojko, na ktorý nedošlo a po EUROGOLD pyramíde je to jedna z možností ďalšieho zápasu českého bojovníka.

Ten má totiž v pláne striedať zápasy vo viacerých bojových disciplínach. “Chcem sa venovať hlavne MMA, ale určite mám aj nejaké plány v boxe. Chcel by som získať opasok v organizácii GREAT a znovu vyhrať MČR v boxe, ktoré budú doma v Ostrave,” objasnil Martin Prázdny svoje ďalšie plány.

img

 

 

Spolupráca s Tinou a boj o kráľovské peniaze

 

Aj keď Martin nemá za sebou žiadny profesionálny MMA zápas, svojím výkonom proti Gogoladzemu si vypýtal svoju miestenku aj na galavečeri RFA 9. Jeho mentorkou v pyramíde bude speváčka Tina. “Jej hudba sa mi páči a fakt dúfam, že nám to spolu bude klapať,” vyjadril očakávania od svojej mentorky.

Boj o 30 000 eur v EUROGOLD pyramíde však bude veľmi náročný. Okrem váženia ho v jeden ten istý večer čakajú potenciálne tri zápasy. Oproti väčšiny svojich súperov však nemá ani jeden profi MMA zápas. “Určitá nevýhoda to je, ale mám za sebou skoro 100 zápasov v boxe, K1 a amatérskom MMA dokopy. Myslím si, že som dosť skúsený na pyramídu a teším sa na to, ako sa porovnám so špičkou,” zhodnotil svoje šance na úspech v pyramíde. Tá prebehne 22.4. v Prievidzi na galavečeri RFA 9. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies