Národný týždeň charity: Spájame komunity

NETKY.SK • 7 Jún 2024, 15:42 • 2 min
Národný týždeň charity: Spájame komunity

BRATISLAVA - Podujatie Národný týždeň charity organizuje Slovenská katolícka charita. Chce poukázať na hodnoty, ktoré spoločnosť spájajú, a rozdiely, ktoré naopak v spoločnosti vytvárajú bariéry medzi ľuďmi.

slovakia

left justify in out

"Veríme v silné a zdravé komunity. Spolu po celom Slovensku vo zväze diecéznych charít zastrešených Slovenskou katolíckou charitou chceme ukázať a prispieť práve týmto počinom k lepšej spoločnosti," uviedol generálny sekretár SKCH Miroslav Dzurech na piatkovej tlačovej besede. 

Jedným z projektov, ktorým sa chcú na tohtoročnom podujatí venovať, je projekt s názvom Emogym. Projekt pôvodne vznikol v reakcii na snahu pomôcť ukrajinským deťom s traumatickými zážitkami.

Všetko sa deje pod vedením akreditovaných psychológov a terapeutov, s ktorými budú môcť návštevníci rozvíjať svoju emocionálnu inteligenciu či vytvárať zmysluplné vzťahy vo svojom okolí. Hoci je tento projekt určený predovšetkým pre mladú generáciu, hocikto, kto má záujem sa zapojiť a vyskúšať si hru s emocionálnu inteligenciou, je na podujatí vítaný.

"Veríme v silné a zdravé komunity. Spolu po celom Slovensku vo zväze diecéznych charít zastrešených Slovenskou katolíckou charitou chceme ukázať a prispieť práve týmto počinom k lepšej spoločnosti," dodal Dzurech.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: charita-ke.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies