Napout už nie je prezidentom CONMEBOL, voľby budú 26. januára

NETKY.SK • 12 December 2015, 10:19 • 2 min
Napout už nie je prezidentom CONMEBOL, voľby budú 26. januára

ASUNCIÓN - Juan Ángel Napout k piatku oficiálne odstúpil z funkcie prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie. CONMEBOL to oznámila prostredníctvom komuniké po zasadnutí svojej exekutívy v paraguajskom Asuncióne.

slovakia

left justify in out

Rokovanie viedol Uruguajčan Wilmar Valdez, viceprezident tejto organizácie a teraz jej dočasný šéf. Oznámil, že voľby nového lídra sa uskutočnia 26. januára 2016. Dodal, že Napout o svojom rozhodnutí informoval vo štvrtok mailom prostredníctvom právnikov. Ďalší dvaja viceprezidenti - Venezuelčan Rafeal Esquivel a Čiľan Sergio Jadue - rovnako ako spomenutý Napout, ale aj predchádzajúci dvaja prezidenti CONMEBOL, Nicolás Leoz z Paraguaja a Uruguajčan Eugenio Figueredo, čelia obvineniam z korupcie. Napouta a ďalšieho viceprezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Alfreda Hawita z Hondurasu zatkla švajčiarska polícia 3. decembra krátko pred rokovaním výkonného výboru FIFA v Zürichu na základe výsledkov vyšetrovania v USA, za vinu mu kladú prijatie úplatkov v miliónoch dolárov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies